Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szarpanie przy ruszaniu - sprzęgło?


MarcinJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak.

Note E11.

2007r. 

137tyś km. 

Od dłuższego (2 może i 3 lata) już czasu zaobserwowałem, że przy ruszaniu auto lubi trochę poszarpać. Ciężko to określić ale ja odczuwam to jakby tarcze sprzęgła czasami lekko na chwilę zrywały kontakt. Nie ma problemu jak go przeciągnę dłużej na sprzęgle i większym gazie czyli ruszę wolniej. Nie są to półosie bo dzieje się to i na prostym i na skręconych kołach. Sprzęgło się nie ślizga. Zauważylem też, że zwykle początek jazdy jest najgorszy, jak auto zimne np po nocy, ale wystarczy kilka km, żeby szarpanie było niezauważalne albo mało uciążliwe.

Może ktoś miał z tym podobny problem i wie w jakim kierunku szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem coś podobnego, ale nie jest to stały objaw więc olałem temat. Bywa tylko na zimnym, potem znika. Ale czasem nie ma wcale, może zmienną jest wilgotność? Sprzęgło wydaje się ok. Ostatnio złamałem 200k, auto kupione z 135k, sprzęgła nie zmieniałem bo nie widzę potrzeby... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak było jak kończyło się sprzęgło. Aż nagle nie szło żadnego biegu wbić. Na szczęście weszła 2 i tak dojechałem do mechanika. Po rozebraniu sprzęgło prawie do zera zjechane. Wymiana i OK nic nie poszarpuje.

Tutaj o tym pisalem i jakie sprzęgło zostało założone....

 

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło do roboty, u siebie też zmieniałem. Przebieg 200000km, nie ślizgało się, poszarpywało, hałasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2020 o 19:36, MarcinJ napisał:

Od dłuższego (2 może i 3 lata) już czasu zaobserwowałem, że przy ruszaniu auto lubi trochę poszarpać. Ciężko to określić ale ja odczuwam to jakby tarcze sprzęgła czasami lekko na chwilę zrywały kontakt. Nie ma problemu jak go przeciągnę dłużej na sprzęgle i większym gazie czyli ruszę wolniej. Nie są to półosie bo dzieje się to i na prostym i na skręconych kołach. Sprzęgło się nie ślizga. Zauważylem też, że zwykle początek jazdy jest najgorszy, jak auto zimne np po nocy, ale wystarczy kilka km, żeby szarpanie było niezauważalne albo mało uciążliwe.

Może ktoś miał z tym podobny problem i wie w jakim kierunku szukać przyczyny?

Mam tak od dłuższego czasu. Dłużej niż Ty. Dodam, że latem efekt praktycznie występuje. Jeżdżę i nic się nie dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis goniłem trochę po autostradzie i pod domem, wychodząc, czułem charakterystyczny zapach ferrytu - jakby przy dużych prędkościach sprzęgło lekko się ślizgało może już. 90% czasu to jazda miejska z normalnymi prędkościami i jest to niezauważalne, ale warto wiedzieć.

Do lata postaram się dojeździć i wtedy oddam do roboty. Chyba, że coś wcześniej walnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2020 o 23:19, ranger napisał:

Dziś odebrałem samochód po wymianie tulei wahaczy i tulei ławy przedniej. Po szarpaniu przy ruszaniu nie ma śladu.

To mogło mieć wpływ na szarpanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać mogło. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale samochód mi jeździ jak nowy. Tuleje na ławie ponoć różne dziwne efekty dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak wymieniałem gumy stabilizatora tak przy 185k to pytałem mecha o tuleje sanek to powiedział że są ok i odradzał wymianę...tak tylko piszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje w ciągu roku a jeżdżę tylko po dobrych drogach, zmieniły się się ze stanu ok do kompletnej ruiny. A jednoznacznych oznak tego stanu rzeczy nie było. Takim efektem, który też kładłem na tan sprzęgła było szarpanie podczas ruszania na zimnym i bardziej na skręconych kołach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Podłączę się do tematu, u mnie też się raczej kończy sprzęgło.(pedał dziwnie sprężynuje, na zimnym słabo rozprzęgla)

Chciałbym zapytać jaki zestaw kompletny polecacie? i czy koło zamachowe jest dwu masowe? lepiej wymienić je też od razu też czy tylko tarcza+docisk+łożysko oporowe?

Jest to seryjne 350Z 2005 rok,  nie planuję modyfikacji, styl jazdy normalny.

Pozdrawiam

AK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zużyte tylne tuleje przednich wahaczy mogę mieć wpływ na szarpanie?

Mechanik mi zdiagnozował przy okazji wymiany oleju, że są w połowie pęknięte. Cena 250zł za stronę wg jego wyceny wstępnej. Zapomniałem go spytać co grozi jak tego nie zrobię od razu i czy ma to wpływ na szarpanie. Dziś jak próbowałem ostrzej ruszyć efekt był taki,że mocno szarpnął i jakby ślizgnęło się sprzęgło (chyba, że było akurat ślisko na jezdni, ale wyraźnie szarpał).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

U mnie pomogła wymiana sprzęgła po 135tyś km wraz z jakąś 'łapą' - mocowaniem. Podobno wada tych modeli, mocowanie się wygina, pęka i przy okazji niszczy tarcze sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...