Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zapalanie się kontrolki esp


Krisgda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem podczas wolnej jazdy i zachamowaniu coś krótko z ''zabuczy'' i wyłącza ESP i świeci się żółta kontrolka po zgaszeniu i odpaneni gaśnie. Na początku było to sporadyczne Teraz dzieje się coraz częściej jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanieczyszczony/ uszkodzony czujnik ABSu w którymś z kół. Proponował bym jednak rozpocząć od rzeczy oczywistych, mianowicie podłączyć   komputer i odczytać błędy. Bo tak to można wróżyć z kuli.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 10.03.2020 o 17:12, Krisgda napisał:

Dzięki za odpowiedź ale skrzynie mam manualna

Wg instrukcji serwisowej jest to błąd odczytu czujnika pozycji skrzyni biegów. Może dotyczyć czujnika 1go biegu, czujnika cofania albo czujnika biegu jałowego.

W załączeniu fragment z instrukcji serwisowej.

X-Trail_SM_BRC_C1154.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano zaraz po odpaleniu cos zabuczało i zapalily sie kontrolki abs,esp i 4wd. Naped na tylna os nie dziala juz. Co moze byc przyczyna?

 

Edytowane przez Perki123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perki123 bardzo możliwe, że stało się to samo co u mnie parę dni temu. Wysiadła pompa w module ABS. Trzeba podpiąć pod komputer i sprawdzić kod błędu, u mnie C1111. Podobno pompy w Nissanach mają taki problem, że przewody do szczotek nie są dobrze zaizolowane i mogą wywołać zwarcie i uwalić całą pompę. Ja właśnie czekam na nowy moduł do wymiany. Trafiłem przypadkiem gdzieś nieużywany, ale tak ogólnie to wszędzie używki. Mam nadzieję, że będzie pasował i wymienię całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod błedy odczyta zwykły skaner obd czy trzeba jechac do serwisu na bardziej zaawansowany komouter?

serwis mam umówiony na wtorek.

Miałem jechac do warszawy w weekend( z rzeszowa).

Mogę tak jechać czy odpuścić ?.

Edytowane przez Perki123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perki123 większość aplikacji nie odczytuje kodów z ABS czy SRS. Do Nissana jest NDSII, ale przez Bluetooth nie współpracuje ze zbyt wieloma czytnikami. Mi się samodzielnie nie udało odczytać. Jeszcze próbuję zmusić do współpracy Nissan Data Scanner II z kablem KKL, to się może udać.

Cytat

Miałem jechac do warszawy w weekend( z rzeszowa).
Mogę tak jechać czy odpuścić ?.

Nie wiem, mi radzą ograniczać jeżdżenie. Pompa tylko wspomaga układ, więc teoretycznie hamulce powinny działać dalej (i działają), ale też brak systemów to jest nieco kłopot. Mi systemy wysiadły podczas doszkalania z poślizgóœ, więc miałem nieco przetrenowane prowadzenie bez nich, ale też instruktor wspomniał, że te pompy wysiadają u nich w Hundayach już w 2 lata i pierwszym objawem jest awaria ABS (bez kontrolki), a ostatnim objawem jest całkowity brak hamulców.

Odnośnie modułu, to patrzyłem po numerze na pompie czyli u mnie TD8405. Cały moduł ma (u mnie) nr 47660 JH24D i używki o takim numerze można dostać. Gdzieś pod Piasecznem jest zakład, który regeneruje moduły i umieją też poprawić mankament Nissana. Podobno koszt u nich to 1.5-2k PLN. Kupiłem moduł o numerze 47660 1KD2A i formalnie dedykowany jest do Juke'a. Wtyczka jest taka sama, całość wygląda tak samo. W najgorszym razie przełożona zostanie sama pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny efekt mialem pol roku temu jak wymieniałem  tasme w kierownicy i zle ustawiłem czujnik skretu.Podobny bo wywalalo blad 4wd esp i abs dopiero po przekręceniu kierownicy do skrajnej pozycji. Mysle, ze u mnie może to byc nie pompa abs tylko cos z tylnim napedem lub absem. Mam to auto pół roku i zastanawiało mnie dlaczego tak wyje z tyłu ( cos jak wywalone łozysko ale ciszej), pozniej dodatkowo pojawiło sie bicie przy rozpędzaniu na 4wd a wczoraj pojawiło sie chrobotanie w prawym tylnym kole o zmieniającej sie czestotliwosci wraz z prędkoscia. Od dzisiejszego ranka wystepują błędy.

 

 

dzien następny:

rano odpalam i błedów nie ma, napedy działaja, abs tez. Zatrzymuje sie na stacji zatankowac  i po odpaleniu znowu error. Po pracy az do tereaz błąd nie występuje.

Edytowane przez Perki123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Informacje dla zainteresowanych wymianą modułu ABS. W moim przypadku moduł o numerze 47660 1KD2A oznaczony przez sprzedającego jako nowy i pasujący do Juke 1.5dci nie działa.

Szczegóły:

stary moduł został wymontowany, nowy moduł został zamontowany na jego miejsce. Zewnętrznie są identyczne. Po zalaniu układu nowym płynem i odpowietrzeniu okazało się, że komputer zgłasza jakby modułu ABS w ogóle nie było. Na desce rozdzielczej świecą kontrolki ABS, ESP i 4WD (wcześniej ABS, ESP i ESP OFF). Dziś samochód (z zamontowanym nowym modułem) trafił do firmy zajmującej się elektroniką. Ich diagnoza - pompa stara ma zwarcie, układ elektroniczny ją zablokował. Nowy moduł nie chce się zaadaptować do ECU i jest zablokowany. Wg elektronika był już podłączany do innego samochodu (sprzedawca zarzeka się, że układ jest nowy i nie był montowany, ale kij ich tam wie). Ostatecznie powstała hybryda. Przeszczepiona została elektronika ze starego modułu do nowego, pompa w elektronice odblokowana, a moduł ponownie zaadaptowany do ECU.

jeśli więc komuś przytrafi się kod C1111 i chciałby zamontować nowy układ, a nie używkę z innego pojazdu w podobnym wieku, to wygląda na to, że trzeba zrobić przeszczep części układu. Nowych modułów 47660 JH24D nigdzie nie widzę, a  mają wadę konstrukcyjną. Pompa w środku nie jest za dobrze izolowana i w końcu potrafi dojść do zwarcia. Nie wiem czy nowe pompy Hitachi montowane w Nissanach mają ten sam problem.

W moim przypadku to nie koniec problemów. Wygląda na to, że w między czasie uszkodziła się koronka na piaście i jeden czujnik podaje błędne dane. Efekt: zapalone kontrolki ABS, ESP, ESP OFF, 4WD i Brake, czyli wszystkie jakie się da przy hamulcach Błąd C1108. Piasta do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...