Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Navara wyrzuca płyn chłodniczy


tyminkson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nissan navara 2.5 dci 2007 rok . Po sprawdzeniu poziomu płynu chłodniczego dolałem jakieś 2 litry .Po przejechaniu 4 kilometrów zauważyłem plamę z prawej strony pod autem . Okazało sie że płyn wylatuje pod ciśnieniem przelewem ze zbiorniczka  wyrównawczego .Płyn jest czysty zero oznak oleju czy masła , olej też wygląda ok . Na wskaźniku temperatury pokazuje jakby była nie dogrzana .Termostat wymieniony na nowy .Jazda i pozostałe osiągi bez zmian wszystko ok. Po odkręceniu korka chłodnicy wybija płyn .Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmierdzi spalinami, dziś  chłodniczka egr ominięta,  podmieniona chlodnica wody na drugą dalej wali ciśnienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzona uszczelka pod glowicą, i oby tylko tyle bo może to być też pęknięta głowica.

jak dobrze pamietam między 3-4 cylinderm, swego czasu był/jest to słaby punkt głowic.

Nie musi być czuc spalin w płynie, i nie musi być olej, nawet wody nie bedzie w oleju czy cylindrach. Kompresja ucieka do kanału z cieczy, najlepiej zrobić pomiar ciśnienia,  i też można sprawdzić płyn pod kątem CO2. Testy są na alledrogo. Nie ma innej możliwości, twarde napęczniałe węże i wywalanie płynu świadczy zazwyczaj tylko o jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem ciśnienie na każdym cylindrze taka wartość ,wydaje mi się że za dużo.

Jutro zrobię test co2.

20200319_135636.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A kolega wypiął bezpiecznik od pompy wtryskowej?:unsure:  Niemożliwe aby silnik miał taką kompresję.

Ponadto jeśli pęknięcie uszczelki bądz głowicy będzie mikro to ta próba może tego nie pokazać. Po drugie nieszczelnośc może się zwiększać dopiero po uzyskaniu temp pracy silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...