Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Włączenie automatycznego hamulca ręcznego i ryglowania drzwi podczas jazdy


Filip17895_PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam qashqaia j11 2018r tekna+ i mam dwa pytania 1.czy da się włączyć automatyczny hamulec ręczny ? Przy ruszeniu zwalnia się ale nie zaciąga się sam. 2.Czy da się ustawić automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 10 lub 15km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hamulca,zobacz w ustawieniach miedzy zegarami.Co do blokady drzwi,nie słyszałem by ktoś miał aktywną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która opcja w ustawieniach pomiędzy zegarami jest odpowiedzialna za hamulec ręczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Filip17895_PL napisał:

Witam mam qashqaia j11 2018r tekna+ i mam dwa pytania 1.czy da się włączyć automatyczny hamulec ręczny ? Przy ruszeniu zwalnia się ale nie zaciąga się sam. 

Ale... co masz na myśli?

Kiedy ma się sam zaciągać? W jakiej sytuacji - bo może się okazać, że koledzy myślą o czym innym niż ty pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karminadel napisał:

Ale... co masz na myśli?

Kiedy ma się sam zaciągać? W jakiej sytuacji - bo może się okazać, że koledzy myślą o czym innym niż ty pytasz.

Mam na myśli że zatrzymuję się przełączam bieg na parking i wyłączam zapłon i wtedy chciałbym żeby się sam załączył hamulec ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się produkujemy a kolega nie wspomniał o  tym że ma automat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przecież  funkcja "auto hold". Przełącznik  przy hamulcu. Po zatrzymaniu jeszcze chwilę  trzymasz nogę  na pedale i zaciągnięcia się  sam. Petwierdza to kontrolka na prędkościomierzu która  zmienia barwę  z białej na zieloną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w automacie ale u mnie w manualu po wyłączeniu zapłonu zaciąga się sam. Natomiast trzeba zrobić pewien myk ,żeby nie zaciągnął.

A co do ryglowania drzwi po ruszeniu - do samochodów sprzed liftu można było kupić od chińczyków taki układ wsuwany do złącza OBD. Ale nie wiem jak w automacie- czy działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, drds napisał:

 

A co do ryglowania drzwi po ruszeniu - do samochodów sprzed liftu można było kupić od chińczyków taki układ wsuwany do złącza OBD. Ale nie wiem jak w automacie- czy działa?

Działa mam taki:thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klepa napisał:

Działa mam taki:thumbsup:.

U mnie też to działa ,ponad cztery lata,koszt około 20 PLN !:jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tz1609 czy można jakieś namiary na to urządzenie. Za takie pieniądze to i ja bym chciał mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzysrob napisał:

tz1609 czy można jakieś namiary na to urządzenie. Za takie pieniądze to i ja bym chciał mieć.

https://pl.aliexpress.com/item/32684903309.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fZCj4Nm

Widzę,że sprzedawca podniósł cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...