Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] jak odkręcić śrubę spustu oleju skrzyni biegów


Gość sanczo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowiczów.

Od 2 m-cy jestem posiadaczek czerwonej Primerki P11.144 1.8 litra.

Oczywiście na razie jestem zadowolony, silniczek pracuje całkiem nieźle, i wszystko działa prawidłowo.

 

Ale!!!

Nadszedł czas wymiany oleju w skrzyni biegów (70.000 km przejechane) i tutaj okazał asię problem. W serwisie nie mogą odkręcić sruby spustu oleju ze skrzyni. Nie chcieli za bardzo przegiąć z siła aby nasadka nie obróciła się w rowkach śruby i powiedzieli, że w ten sposób się nie da tego odkręcić.

Zasugerowali warsztat samochodowy i odkręcenie śruby na gorąco.

 

Przyznaję się, nie jestem mechanikiem i nie wiem czy to jest jedyna i dobra droga działania.

 

Proszę pomóżcie mi w wyborze metody i sposobie odkręcenia tego spustu tak aby nic nie uszkodzić.

 

Sławomir Stanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja tez miałem ten problem

wziołem kanał na godziny i dłubałem ze śrubami...

ale... poradziłem sobie po godzinie w taki sposób:

 

zaczełem dokecac śrube i... lekko poszła na zakrecaniu i wtedy

odkreciła sie bez problemu

pewnie to wnika z tego ze stalowa śruba zaciera sie w aluminiowym korpusie tak jak śruby nierdzewne np A4 i A2 jak sie da ten sam rodzaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie przy wymianie oleju w skrzyni fachura najpierw porządnie spryskał śrubę WD-40 i po 5 minutach odkręcał, niestety była mocno zapieczona, jak odkręcał to tak się pierdo...ł, że rzucał kur..mi przez 5 minut #-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...