Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tarcze i klocki


Pawlokaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Wlasnie kupiłem T32 z Lipca 2016 z silnikiem diesel 1,6, pytanko jakiej firmy tarcze i klocki do przodu polecacie oraz czy wybrać rozmiar 296 czy 320. Dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 23:13, Pawlokaj napisał:

akiej firmy tarcze i klocki do przodu polecacie oraz czy wybrać rozmiar 296 czy 320

296 i 320 czego to wymiary? srednice tarcz hamulcowych? skad masz informacje ze sa 2 wymiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wybrać takie,jakie masz zamontowane(średnica) Inaczej albo nie założysz wogóle,albo klocki będą brały połową swojej powierzchni.

Jak wybierzesz za dużą tarczę, to nie zmieści się w zacisk,jak za małą klocki nie obejmą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, wiesz może gdzie można sprawdzic parametry tarczy po VINie, bo w serwisie nie chcą podac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zdjąć koło....dane powinny być wybite na obrzeżu   tarczy,a jak nie to po prostu zmierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiaru sprawa wygląda tak. Jeżeli masz zacisk dwu tłoczkowy to kupujesz tarcze 320mm, jeżeli jedno tłoczkowy to 296mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

x maja jak wyzej ktos wspomnial dwa rozmiary i podzial jest na 5siedzen i 7siedzen

te pierwsze 296mm + 292, te drugie 320+292mm

polecam ebc, dla naszego powolnego wozu jest kiepski wybor, ja czekam na koniec gwarancji i montuje kpl ebc plus klocki greenstuff plus przewody w oplot plus plyn o podwyższonej temp wrzenia, dlaczego?

mam 1.6dci a one tak mało spalają, ze każda ekspresówka lub autostrada kończy się vmax, a hamowanie z vmax do 100 kończy się świeceniem tarczami w nocy,(tarcza jest mala i nie za gruba szybko sie grzeje)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę o tym samym i tak samo,Wolno nie jest. daj namiary jak znajdziesz materiały.K...Mikołaj Rej ?  a dzisiaj byłem na powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Oryginalnie na pierwszy montaż idzie TRW, która to firma jest chyba producentem całego układu hamulcowego - przynajmniej u mnie tak jest w t32 z 2018 roku.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...