Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ stabilizacji toru jazdy (ESP)


Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Posiadam Nissan Qashqai J10. Rok produkcji 2013.

Jakieś dwa dni temu miałem następującą przygodę: dojechałem do skrzyżowania i się zatrzymałem. Gdy chciałem ruszyć, silnik nie miał mocy (pedał gazu wcisnąłem do końca). Zobaczyłem, że na desce zapaliły się trzy kontrolki: ESP, SLIP i lampka ostrzegawcza usterki silnika (jak poniżej na zdjęciach). Zjechałem na parking i wyłączyłem silnik. Po ponownym uruchomieniu, lampki ESP i SLIP zniknęły a lampka ostrzegawcza usterki silnika pozostała. Teraz pali się za każdym razem gdy odpalam samochód.

Czy ktoś miał taki problem? Da się go samemu rozwiązać, czy trzeba odwiedzić serwis?

pozdrawiam

Daniel

IMG_20200328_070252.jpg

IMG_20200328_070311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Podpinam się pod temat. W moim QQ 2011 1.5 często zapalają się te dwie kontrolki ESP i Slip. W dodatku równocześnie z nimi zapala Check engine, raz żółta kontrolka a innym razem czerwona. Po zgaszeniu silnika po chwili znikają, a czasami któreś zostają. Nie ma reguły. Zauważyłem w dodatku że w większości przypadków pojawiają się przy obrotach pomiędzy 1,750-2000. Zazwyczaj na biegu 5 lub 6. Mechanik powiedzial ze nie ma sie czym przejmować bo sie nic nie dzieje. Wymienilem wczesniej jeden z wtrysków, pompa paliwa tez jest nowa. Po zapaleniu sie tych kontrolek slychac glosniejsza pracę silnika i jakies stukanie. Martwie sie ze to coś poważnego i drogiego w naprawie. Swiece mam do wymiany. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...