Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Patrol k160 drgania kierownicy


czuczuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moim Patrolu K160 przy prędkości 40-50km/h pojawiają się duże drgania na kierownicy, po przekroczeniu tej prędkości lub przyhamowaniu drgania ustają. Wyważyłem koła, wymieniłem łożyska w zwrotnicach (był luz) i nie pomogło. Końcówki drążków bez luzów, w układzie kierowniczym nie ma luzów. Opony 33x12.5x15 Hankook AT - mają 3 sezony, uszkodzeń nie widać, felgi stalowe.

Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną? co jeszcze sprawdzić?

Jadę jeszcze na ustawienie zbieżności po wymianie łożysk ale to raczej nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@czuczuu  - poradziłeś sobie? mam ten sam przypadek na 35'' amora skrętu u mnie nie ma w ogóle... ale jakoś nie przekonuje mnie że miałby on ten problem rozwiązać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/10/2020 at 12:37 AM, kubatoma said:

@czuczuu  - poradziłeś sobie? mam ten sam przypadek na 35'' amora skrętu u mnie nie ma w ogóle... ale jakoś nie przekonuje mnie że miałby on ten problem rozwiązać...

Poradziłem. Okazało się że drgania powoduje niedokręcone strzemię resoru przedniego czyli luźny resor - most. Nie było to wyczuwalne na podnośniku, wyszło dopiero za drugim razem na trzepakach po zablokowaniu kół. 

Amortyzator skrętu też wymieniłem bo miałem oryginalny z 86 roku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...