Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 Dci


mkula132
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co może być przyczyną ubywającego płynu chłodniczego z zbiorniczka wyrównawczego oraz dymienie (parowanie )z wlewu korka oleju  oraz bagnetu . Dodam ze została zmieniona uszczelka pod głowica , głowica sprawdzona na szczelność , rozrząd wymieniony , chłodniczka oleju . Dodam również ze samochód trzyma dynamikę , nie ma żadnych problemów z rozruchem , temperatura silnika w normie . Przebieg 245 tys , silnik 1.6 Dci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkula132 napisał:

Witam

Co może być przyczyną ubywającego płynu chłodniczego z zbiorniczka wyrównawczego oraz dymienie (parowanie )z wlewu korka oleju  oraz bagnetu . Dodam ze została zmieniona uszczelka pod głowica , głowica sprawdzona na szczelność , rozrząd wymieniony , chłodniczka oleju . Dodam również ze samochód trzyma dynamikę , nie ma żadnych problemów z rozruchem , temperatura silnika w normie . Przebieg 245 tys , silnik 1.6 Dci. 

Jedz na test na wykrycie spalin w płynie chłodniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, scanik napisał:

Jedz na test na wykrycie spalin w płynie chłodniczym

Było robiony test . Płyn nie zmienił koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mkula132 napisał:

Było robiony test . Płyn nie zmienił koloru

Dymienie z korka miałem w poprzednim aucie jak kupiłem, po wymianie oleju na świeży ustało. Może masz gdzieś wycięć płynu? Często przy nagrzewnicy są jakieś małe nie szczelności. Wsadz głowę koło pedału gazu i wąchaj czy czuć plyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mkula132 napisał:

Było sprawdzane , nie ma żadnych wycieków z nagrzewnicy 

Samo nie paruje, moze jedz do innego mechanika na sprawdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to coś bardziej powaznego niż sam wyciek z układu , wydaje mi się ze płyn przedostaje się do silnika aczkolwiek test na obecność spalin wyszedł negatywnie . Już nie mam pojecia co robić , nawet mój mechanik rozkłada rece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mkula132 napisał:

Mysle ze to coś bardziej powaznego niż sam wyciek z układu , wydaje mi się ze płyn przedostaje się do silnika aczkolwiek test na obecność spalin wyszedł negatywnie . Już nie mam pojecia co robić , nawet mój mechanik rozkłada rece

Po raz kolejny zasugeruje - zmień mechanika. Nie kwestionuję czyjejś fachowości ale czasem jeden nie zauważ tego co zauważy drugi albo i nie chce zauważyć jeśli sam coś namieszał.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mkula132 napisał:

Jestem umówiony na jutro do innego . Zobaczymy co wyczaruje

Nie sugeruj mu nic i nie mów co było zrobione bo pójdzie ta sama ścieżka co poprzedni.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mu nie powiem ze była robiona uszczelka i głowica to z miejsca spodziewam się odpowiedzi „Panie uszczelka pod głowica „

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A planowałeś też głowicę? Czy ten Twój "mechanik" dał nową uszczelkę i skręcił to z powrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak była dawana nowa uszczelka , głowica splanowana , sprawdzona na szczelność , nowy rozrząd , nowa chlodniczka oleju wyszło to prawie 4 k a płyn jak połykał tak dalej połyka co prawda mniej niż przed ale dalej nie jest to co powinno być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mkula132 napisał:

Tak była dawana nowa uszczelka , głowica splanowana , sprawdzona na szczelność , nowy rozrząd , nowa chlodniczka oleju wyszło to prawie 4 k a płyn jak połykał tak dalej połyka co prawda mniej niż przed ale dalej nie jest to co powinno być 

Kurde szkoda mi Cie to przykra sytuacja ale z tego co piszesz to obawiam się jednak ze mechanik coś źle zrobił, to on powinien odpowiadac za swoją diagnozę i robotę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedział nad tym autem 3 tyg wiec mysle ze nie powinnien czegoś np niedokręcic . Panowie a co jeśli byłby pęknięty blok silnika ? Test na co2 by to wykazał , dodam ze węże są miękki nic nie puchnie , twardnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkula132 skoro mechanik coś spieprzył to on powinien to naprawić. Oddałeś auto do naprawy, zapłaciłeś nie małe pieniądze i dostajesz auto dalej niesprawne. Może uszczelka była jakaś felerna, może źle splanowali głowicę, może coś źle skręcił takich może można sporo pisać. Śmieszne dla mnie jest to że mechanik oddał Ci auto niesprawne. Ja bym go już dawno na deski położył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli turbo wysyłał do innego miasta to jestem wstanie jeszcze to zrozumieć, choć jest to mocno naciągane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz mu zasugerować ze dasz 300zl za rzeczoznawcę a naprawa zostanie zrobiona w ASO na jego koszt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mkula132 napisał:

Był robiony rozrząd planowana głowica , regenerowane turbo ,musiał tez czekac na części wiec to normalny czas

Co Ty gadasz. Czas to tydzień max biorąc pod uwagę czas na kuriera z wysyłką turbiny. Głowicę planowali z pół godziny do godziny jeśli sprawdzali szczelność, dostawa części to z dnia na dzień a nie raz nawet przywożą im w tym samym dniu. Montaż demontaż to spokojnie w dniówkę się wyrobi jak się nie spieszył :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rafsty napisał:

Co Ty gadasz. Czas to tydzień max biorąc pod uwagę czas na kuriera z wysyłką turbiny. Głowicę planowali z pół godziny do godziny jeśli sprawdzali szczelność, dostawa części to z dnia na dzień a nie raz nawet przywożą im w tym samym dniu. Montaż demontaż to spokojnie w dniówkę się wyrobi jak się nie spieszył :) 

Brawo. Szczerze i konkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...