Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stacja multimedialna - kamera cofania


Michutrn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z instalacją stacji multimedialnej z Androidem. Wszystko działa oprócz oryginalnej kamery cofania, przy poprzednimi oryginalnym radiu wszystko było ok. Teraz zero reakcji, dodam że po wyrzuceniu biegu wstetycznego nie ma napięcia na PINie 25 w oryginalnej kostce. Czy kamera ma jakiś osobny bezpiecznik/przekaźnik który mógłby się przepalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michutrn napisał:

Witam.

Mam problem z instalacją stacji multimedialnej z Androidem. Wszystko działa oprócz oryginalnej kamery cofania, przy poprzednimi oryginalnym radiu wszystko było ok. Teraz zero reakcji, dodam że po wyrzuceniu biegu wstetycznego nie ma napięcia na PINie 25 w oryginalnej kostce. Czy kamera ma jakiś osobny bezpiecznik/przekaźnik który mógłby się przepalić?

Wszystkie  chinch podłączyłeś? ( ja miałem żółte ) canbus podłączony ? kostki właściwie podłączone? jakie radio kupiłeś ? Poszukaj moich postów odnośne podłączenia radia android Dasaita PX6

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michutrn napisał:

Dokładnie to https://a.aliexpress.com/_BP2f4t . Tak, wszystko podłączone. Dodam że z ciekawości podłączyłem poprzednie radio i co mnie zmartwiło tam również teraz nie działa.

A aku. odłączyłeś podczas montażu radia? Może rzeczywiści padł jakiś bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, za kazdym razem odłączałem. Gdzies znalazłem że kamerka jest podpięta pod bezpiecznik światła wstecznego, ale światła u mnie dalej działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michutrn napisał:

Tak, za kazdym razem odłączałem. Gdzies znalazłem że kamerka jest podpięta pod bezpiecznik światła wstecznego, ale światła u mnie dalej działają.

A może padła kamer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pomysł jak to sprawdzić? Rozpiac plastiki na klapie i wystarczy miernikiem sprawdzic? Tez myślałem o tym czy kamerka nie padła ale nie bardzo wiem jak się zabrać za sprawdzenie. A druga sprawa jeśli rzeczywiście padła to co było przyczyną. Moduł canbus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każda oryginalna kamera będzie współpracowała z innym radiem 2DIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JACKO29 napisał:

Nie każda oryginalna kamera będzie współpracowała z innym radiem 2DIN

Teoretycznie według opisu, komentarzy kupujacych i rozmowy z sprzedwca tutaj powinna działać. Trzeba było tylko zamówić odpowiednią wersję radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michutrn napisał:

Masz pomysł jak to sprawdzić? Rozpiac plastiki na klapie i wystarczy miernikiem sprawdzic? Tez myślałem o tym czy kamerka nie padła ale nie bardzo wiem jak się zabrać za sprawdzenie. A druga sprawa jeśli rzeczywiście padła to co było przyczyną. Moduł canbus?

Trzeba by było sprawdzić miernikiem czy podczas wrzucenie wstecznego biegu  dochodzi sygnał do kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci się pojawia na wyświetlaczu radia po wrzuceniu wstecznego ?

Edytowane przez Wojtek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MisilYE napisał:

To może sygnał ze wstecznego nie dochodzi  do radia  a kamera jest ok ? 

Według tego schematu rozumiem że PIN25 (prawa kostka) odpowiada za sygnał z wstecznego, tak?  Jeśli tak to nie ma żadnego napięcia po wrzuceniu wstecznego.

20200405_101252.jpg

Edytowane przez Michutrn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michutrn napisał:

Teraz dodatkowo nie działają czujniki cofania 

To nie chcę być złym prorokiem ale podczas podłączania radia musiało pójść zwarcie. Oby tylko bezpiecznik lub przekaźnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Makrys napisał:

To nie chcę być złym prorokiem ale podczas podłączania radia musiało pójść zwarcie. Oby tylko bezpiecznik lub przekaźnik. 

Dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz, światła wstecznego też padły, jutro zobaczę co z czujnikiem biegu wstecznego. Może on się uszkodził. Bezpieczniki wszystkie są ok. Znalazłem że jest moduł kamery ale nie mam pojęcia w którym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Michutrn napisał:

Dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz, światła wstecznego też padły, jutro zobaczę co z czujnikiem biegu wstecznego. Może on się uszkodził. Bezpieczniki wszystkie są ok. Znalazłem że jest moduł kamery ale nie mam pojęcia w którym miejscu.

Najprawdopodobniej padł czujnik wstecznego lub nastąpiła przerwa w wiązce elektrycznej i dla tego nie ma nic co jest związane ze wstecznym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wojtek74 napisał:

Najprawdopodobniej padł czujnik wstecznego lub nastąpiła przerwa w wiązce elektrycznej i dla tego nie ma nic co jest związane ze wstecznym .

Niestety po zwarciu pinów w kostce nadal brak jakiejkolwiek reakcji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...