Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klima problem j11


Krysiaczekpro141
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nabijałem klime po kupnie auta nowym czynnikiem wszystko było sprawne przez 2 miesiące aż tu pewnego dnia przy załączeniu klimy wydobywa się z nawiewów taki syczacy odglos i niestety brak zimnego powietrza jakies pomysły ? Szum jest słyszalny tylko po włączeniu A/C

Edytowane przez Krysiaczekpro141
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W profesjonalnym zakładzie po nabicu klimy , będą chcieli abyś wrócił za 3-4 tyg. żeby sprawdzić, czy układ jest szczelny, a u Ciebie prawdopodobnie jest nieszczelny- poczytaj wątki o dziurawych chłodnicach w J11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak odbierałem go po zabiciu powiedzieli że wszystko gra i bucy  więc musiał się rozszczelnic gdzieś na  trasach w takim razie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niektórzy, w tym i ja, montowali dodatkowo siatki w zderzak co na pewno ochrania chłodnicę przed dziurami od kamyczków itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% nieszczelność, miałem to samo, wymiana chłodnicy klimatyzacji pomogła

Koszt: sprawdzenie szczelności pod wysokim ciśnieniem (podobno najlepsza metoda) + chłodnica + zamontowanie + napełnienie starym czynnikiem = 1350,00zł

Robiłem w warsztacie który zajmuje się klimatyzacją i ogrzewaniem postojowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ogarnę ta nie szczelność tylko ? Że kosz nabicia jest większy nowy czynnik 800zl napełnianie... To może w 2k się zamieszczę ... w de zapłaciłem 220 euro za napełnianie A w pl jak byłem to w jednym zawołali 960zl ... 

 

Edytowane przez Krysiaczekpro141
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krysiaczekpro141 napisał:

Ok ogarnę ta nie szczelność tylko ? Że kosz nabicia jest większy nowy czynnik 800zl napełnianie... To może w 2k się zamieszczę ... w de zapłaciłem 220 euro za napełnianie A w pl jak byłem to w jednym zawołali 960zl ... 

 

 

3 godziny temu, tomek0102 napisał:

100% nieszczelność, miałem to samo, wymiana chłodnicy klimatyzacji pomogła

Koszt: sprawdzenie szczelności pod wysokim ciśnieniem (podobno najlepsza metoda) + chłodnica + zamontowanie + napełnienie starym czynnikiem = 1350,00zł

Robiłem w warsztacie który zajmuje się klimatyzacją i ogrzewaniem postojowym

 

Godzinę temu, tomek0102 napisał:

mi napełnili tym starym-tańszym czynnikiem

Potwierdzam,  że bez problemu napełnisz starym-tańszym czynnikiem . I to nawet w ASO ( choć nie twierdzę, że w każdym) bo ja tak miałem przy serwisie. Co do nieszczelności, to oczywiście  może, ale nie musi być chłodnica klimatyzacji . W zeszłym roku miałem taki sam problem i okazało się, że rozszczelnił się w jednym miejscu przewód klimatyzacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki wam ps A stary czynnik chciałem.nabic ale złączki się nie zgadzają przy nabiciu można by przerobić ale czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabijanie starym czynnikiem jak fabrycznie był nowy jest nielegalne. Nie wierzę, że w autoryzowanym serwisie Ci to zrobią.

Edytowane przez robi173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krysiaczekpro141 napisał:

Dobra dzięki wam ps A stary czynnik chciałem.nabic ale złączki się nie zgadzają przy nabiciu można by przerobić ale czy warto

Przejściówki można kupić.Dobry serwis powinien je mieć.o do nabijania starym,nie ma przeciwwskazań,olej do kompresora jest ten sam,ale układ trzeba dokładnie wypłukać.Poza tym,słyszałem,że już się nie opłaca taka zamiana,bo stary czynnik dosyć srogo podrożał.Alternatywą jest nabicie propanem.Bezpieczny,wchodzi go o 2/3 mniej niż normalnego czynnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...