Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uzupełnianie czynnika chłodniczego - gwarancja


PSCon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Oddalem dzisiaj auto do serwisu i zgłosiłem sprawdzenie klimatyzacji ponieważ raz zamarzły mi przewody.

Pan w serwisie powiedział ze możliwe trzeba uzupełnić czynnik 1zl/ gram .

Czy ubywanie czynnika jest normalnym procesem ? Jeżeli tak to ile maksymalnie może go uciekać wg normy aby nie traktować tego jako naprawę gwarancyjna?

Wg mnie jak brakuje czynnika to jest nieszczelność a wiec powinna to być naprawa gwarancyjna ... 

Jakie jest wasze zdanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie jak zamarzły przewody? 

Jeden zawsze musi być zimny, a drugi ciepły przy sprawnej klimatyzacji.

Normalny ubytek to ok 10gr na rok. W związku z nowymi przepisami jeżeli brakuje od 40gr w zwyż w skali roku, nie można napełnić układu. Trzeba szukać nieszczelności, ponieważ serwis musi teraz wszystko zapisywać w zleceniach dotyczących obsługi klimatyzacji. 

Podali ci cenę za sam czynnik, więc dolicz sobie jeszcze obsługę klimatyzacji do tego :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 17:07, PSCon napisał:

Hej

Oddalem dzisiaj auto do serwisu i zgłosiłem sprawdzenie klimatyzacji ponieważ raz zamarzły mi przewody.

Pan w serwisie powiedział ze możliwe trzeba uzupełnić czynnik 1zl/ gram .

Czy ubywanie czynnika jest normalnym procesem ? Jeżeli tak to ile maksymalnie może go uciekać wg normy aby nie traktować tego jako naprawę gwarancyjna?

Wg mnie jak brakuje czynnika to jest nieszczelność a wiec powinna to być naprawa gwarancyjna ... 

Jakie jest wasze zdanie ? 

Nacinają Cię na koszty!!!!Winą zamarzania przewodów jest uszkodzenie czujnika przeciw zamrożeniowego w parowniku ,lub rozszczelnienie parownika  .Miałem to w Kaśce.Wystarczyło przejechać 10-15 km i nie było wentylacji,wszystko zamarzało.Przewody w silniku były nawet oblodzone!       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po serwisie .... niby sprawdzili wszystko i jest ok , ale zostało uzupełnione 150 gramów czynnika.... Czytałem, że można uzupełnić max 40 gram bez naprawy , ale na infolinii Nissana nic nie mogę się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można uzupełniać max 40 gramów czynnika R134a

Jeśli chodzi o y1234rf nie ma takich ograniczeń i można nawet codziennie nabijać układ od nowa.

Normalny ubytek czynnika to do 15% pojemności układu rocznie nawet przy szczelnym układzie (głównymi miejscami wycieku nie są miejsca połączenia a przewody elastyczne które są porowate)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stara gadka w serwisie. Naturalny ubytek.

Co roku 200 gr czynnika.

Ja przestalem miec naturalne ubytki jak wymienilem chlodnice klimatyzacji. W tym roku 40gr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...