Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Amera-spalanie !!!!


Gość Mitoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam male pytanko ...

Po wizycie u mechaniorow ktorzy mieli zrobic serwis okazalo sie ze almerka pali duzo wiecej niz poprzednio, duzo wiecej, mowie tutaj o jakichs 20l/100km :shock: ...

co moze byc przyczyna takiego spalania ??? moze cos rozregulowali ???albo cos moze padlo ???

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga byc tak naprawde nastepujace przyczyny:

 

1) nadmierne opory ruchu wywołane:

 

a) uszkodzonymi łożyskami kół,

 

B) zapieczeniem tłoczków hamulców lub linki hamulca ręcznego,

 

c) nieprawidłową geometrią zawieszenia,

 

2) uszkodzona sonda lambda – wskazuje ciągle za ubogą mieszankę, w wyniku czego układ ją wzbogaca,

 

4) uszkodzony termostat – jazda na zbyt chłodnym silniku,

 

5) uszkodzone kable WN, świece lub inne elementy układu zapłonowego,

 

6) nieszczelności w układzie wylotowym przed sondą lambda – zwłaszcza pęknięty kolektor wydechowy lub uszkodzona uszczelka kolektora,

 

7) nieprawidłowy kąt wyprzedzenia zapłonu – za luźny pasek rozrządu lub pasek rozrządu przesunięty o ząbek (na gazie mogą występować dodatkowo „strzały”)

 

8) nieszczelności w układzie dolotowym (problem opisany dokładniej w poradzie dotyczącej problemów z biegiem jałowym, na gazie mogą dodatkowo występować „strzały” oraz gaśnięcie auta),

 

9) zatkany katalizator lub inny element wydechu (najczęściej występuje wtedy także zdecydowane pogorszenie osiągów pojazdu).

 

10) kondycja silnika, zwłaszcza zaworów i pierścieni – „trzymanie kompresji”, nieszczelność zaworów może dodatkowo skutkować „strzałami” na gazie.

 

11)uszkodzenie przepływomierza

 

P.S. moze ci zamienili na zepsute graty?? ;)

P.S. czy czujesz jakby samochood mial mniejsza moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko ...

Po wizycie u mechaniorow ktorzy mieli zrobic serwis okazalo sie ze almerka pali duzo wiecej niz poprzednio, duzo wiecej, mowie tutaj o jakichs 20l/100km :shock: ...

co moze byc przyczyna takiego spalania ??? moze cos rozregulowali ???albo cos moze padlo ???

 

Pozdro :)

20 litrów na 100? Jezus maria, z tego samochodu paliwo to chyba kapie zrury wydechowej, bo taki silnik takiej ilości nie spali. Zawróć się do ych tych mechaników, bo to jest tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdro :)

20 litrów na 100? Jezus maria, z tego samochodu paliwo to chyba kapie zrury wydechowej, bo taki silnik takiej ilości nie spali. Zawróć się do ych tych mechaników, bo to jest tragedia.

 

moja Primerka juz 2 miesiące pali około 20 l/100 (gazu) a 18 benzyny i nic nie kapie. nadal nie wiem co jej jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO rety !

Jeżdżąc po trasie wychodzi mi średnia 6,2 l/100km. W mieście jeszcze 8 nie przekroczyła ... co prawda 1.4 ale żeby taka róznica była ?

Na pewno coś pomajstrowali przy aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO rety !

Jeżdżąc po trasie wychodzi mi średnia 6,2 l/100km. W mieście jeszcze 8 nie przekroczyła ... co prawda 1.4 ale żeby taka róznica była ?

Na pewno coś pomajstrowali przy aucie.

 

 

Przyjedz w poniedzialek tak ok 7 rano do wawy, zobaczysz ile moze palic 1.4 w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ubiegly poniedzialek jechalem do pracy 2 godziny, srednia predkosc ok 20km/h spalanie srednie 10.3l/100.

benzyna 95. w szystko przez co ? bo jakas malpa spadla na lazniekowska trase. jak to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to xedos przy 180 palił ok 10l/100km!! teraz mam civica 1.4iS(90KM) dzisiaj liczyłem średnią trasa-miasto 50%/50% i wyszło mi 7,2l/100km

zresztą nie jestem jakims wyjątkiem - ale niważne

jak ktoś pisze że motorek 1.4 pali mu 10l/100km to albo auto jest z...ne albo 6000obr. to norma to nic dziwnego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość appaloosa

To z jaką prędkoścą powinno się jeździć żeby samochód palił jak najmniej ? - nie mówię tu o jezdzeniu na luzie - ale o ekonomicznej jeździe. Jestem ciekaw bo chętnie bym przetestował kiedyś się na trasie na maxa ekoniomicznie.

 

Co do spalania - to jadąc w wakacje do Chorwacji i jadąc na autostradzie non stop 170 hm/h a miejscami nawet szybciej spalił mi ok 10l/100km - nie wiem czy to dużo czy mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania - to jadąc w wakacje do Chorwacji i jadąc na autostradzie non stop 170 hm/h a miejscami nawet szybciej spalił mi ok 10l/100km - nie wiem czy to dużo czy mało...

10l czego? Gazu czy benzyny? Tyle moj pali na trasie przy takich predkosciach (benzyny - gazu nie mam) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomson30

10 litrów gazu to mi palił polonez 1,5 82 KM. A teraz 1,5 dCi też 82 KM średnio spala 4,7 l. Miasto około 5,6. Trasa oczywiście zależy od prędkości i od korków. Generalni najlepsza prędość to około 120 (nie więcej) co odpowiada obrotom ok. 3000rpm. w końcu jest to turbo i intercooler, które potrzebują obrotów. A co do samej ekonomiki to (zalecenia TVN turbo) w dieslu trzymać obroty 2tys. a w benzynie 2,5 tys. ale zaznaczyli, że trzeba ruszać"zdecydowanie" 3/4 gazu aby jak najszybciej wrzucićnajwyższy bieg. Życzę powodzenia totalne zamulenie silnika i na pewno wpłynie to na mniejszą żywotność silnika. Z mojej praktyki(długa zatłoczona trasa) wyszło, że przy jeździe w trasie 100-110 pali właśnie książkowe 4l. I to tyle. Szkoda, że nie mama komputera bo sam jestem ciekaw, czy np jadąć 80km/h na 5 biegu(obr. ~2000) spali mniej jadąc 80km/h na 4 biegu (obr. ~2500). Jak ktoś wie niech się podzieli doświadczeniami. Chętnie poczytamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimno się zrobiło i też robię raczej krótkie trasy ostanio zalałem i wyszło 8,5 po mieście... no ale cóż zima + zimówki = musi więcej palić :) w przyszły weekend pomykam na mazurki zobaczymy ile wyjdzie :) będę się starał jechać powiedzmy normalnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też niestety zaobserwowałem wzrost apetytu na benzynkę. Latem przy oszczędnej jeździe wychodziło około 8l i to z klimą a teraz ostatnie tankowanie wyszło mi 9,3l ale teraz jak patrzę na wskaźnik i przebieg to łapię się za głowę bo wygląda że to jeszcze nie maks - tak po cichu liczę że ten wskaźnik poziomu paliwa wskazuje jak chce i wyciaganie wniosków przed tankowaniem to niepotrzebny stres no ale pozyjemy zobaczymy.

Tak na marginesie jak zachowują się wasze wskaźniki poziomu paliwa, bo mój nie chce dojść do ostatniej kreski. Jak naładuje w bak nawet pod korek to wsaźnik i tak staje na przedostatniej kresce i tak się trzyma, później od tej kreski do środkowej idzie w mig i później znowu wolniej. Efekt jest taki, że na każdym przedziale wskaźnika przejeżdżam inną ilość km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga byc tak naprawde nastepujace przyczyny:

 

 

 

4) uszkodzony termostat – jazda na zbyt chłodnym silniku,

 

5) uszkodzone kable WN, świece lub inne elementy układu zapłonowego,

 

 

11)uszkodzenie przepływomierza

 

P.S. moze ci zamienili na zepsute graty?? ;)

P.S. czy czujesz jakby samochood mial mniejsza moc?

 

 

jak rozpoznać uszkodzenie przepływomierza, bo wszystkie opisane możliwości już wykluczyłem, a moja Primcia nadal pali ok 19l

czy uszkodzenie to "wyszło by" na kompie Nissan Consult?

bo miałem takie badanie, i nic nie wykazało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo i opinii uzytkownikoow wynika ze uszkodzenie przeplywki moz4e nie wyjsc na sprawdzaniu kompem czujnikoow. ponoc uszkodzona przeplywka ma to do siebie ze raz moze dzialac dobrze a raz nie. wiecej na ten temat znajdziesz tu: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=118726#118726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z jej powodu tyle palić? bo jeżeli chodzi o obroty , moc itd to wszystko jest super, tylko na analizie spalin lambda =około 1.25.

pomyślałbym że to sonda, ale instalację gazową mam I generacji (śróbka) i pomimo dużego jej przykręcenia (autko na gazie muli na wysokich obrotach) nie da się ustawić lambda w okolicy 1 jak powimmo być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...