Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.3 dig-t vs 1.6 dig-t


2pac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zamianą QQ 1.2 dig-t, na egzemplarz po FL z któryms z silnikow w temacie 1.3 (140 KM) vs 1.6. Wiem że ten drugi był oferowany tylko do 2018 r.

Na silnik 1.2 ze strony mechanicznej nie mogę narzekać ale w trasie czasami brakuje mocy.

Który byście poradzili?

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1,6 163KM teraz 1,3 160KM. Podobne parametry i podobne uczucia podczas jazdy. Przed zakupem jeździłem również 1,3 140KM. Po jeździe zdecydowałem się dopłacić do 160KM. Silnik 1,6  nie jest obecnie montowany, ale miałem informacje, że podobno po dostosowaniu do nowych norm emisji spalin może jeszcze powrócić, ale w wersji ok 190-200KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 190-200 KM to taka jak z Juke sport.Bajka.

Co do silników i różnicy między nimi,to chyba tylko taka,że 1.3 jest nową jednostką,a 1.6 już sprawdzoną przez wiele lat w bojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze forum wydaje się, że największą bolączką 1.6 i nie jest to chyba zasadą (może się mylę), jest nieszczęsna sonda lambda. Może w ostatnich rocznikach tego problemu już nie ma?

Natomiast miałem okazję tydzień pojeździć 1.3 140 KM i w porównaniu z 1.2 czuć różnicę, do tego co czytam lub oglądam jakiś jego test to same pochwały. Tylko czy tak samo nie chwalono 1.2? Z drugiej strony już ponad rok na rynku to może by było coś więcej słychać o jego defektach

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2020 o 16:38, 2pac napisał:

Po lekturze forum wydaje się, że największą bolączką 1.6 i nie jest to chyba zasadą (może się mylę), jest nieszczęsna sonda lambda. Może w ostatnich rocznikach tego problemu już nie ma?

Natomiast miałem okazję tydzień pojeździć 1.3 140 KM i w porównaniu z 1.2 czuć różnicę, do tego co czytam lub oglądam jakiś jego test to same pochwały. Tylko czy tak samo nie chwalono 1.2? Z drugiej strony już ponad rok na rynku to może by było coś więcej słychać o jego defektachemoji848.png

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

1.6 18500 km przejechane i dwie sondy zajeździł . Po za tym nic się nie dzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiadomo od czego to zależy?Ponoć jest jakieś nowe oprogramowanie ,zmiana wprowadzona właśnie pod kątem padających sond

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, JACKO29 napisał:

I nie wiadomo od czego to zależy?Ponoć jest jakieś nowe oprogramowanie ,zmiana wprowadzona właśnie pod kątem padających sond

Dzwoniłem do trzech serwisów Nissana i o nowym oprogramowaniu pod kątem sondy nic nie wiedzą . Po mimo tego iż u mnie usługa była by płatna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do centrali,albo do Warszawy,albo do Budapesztu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JACKO29 napisał:

Napisz do centrali,albo do Warszawy,albo do Budapesztu

Tak uczynię .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a to nie jest tak że na trasie autostradopodobnej silnik o większej pojemności nie jest lepszy? Porównanie zużycia paliwa wolnossaków kontra turbo przestaje być korzystne dla turbo przy prędkościach autostradowych. 

Wniosek w takim razie nasuwa się jeden, jeśli dużo podróży z prędkościami 130 i wyższymi to pojemność zaczyna się liczyć jeśli moc podobna...

Edytowane przez kravvsebb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno.

Z tego co kiedyś wyczytałem to za granicę rozsądnego żyłowania silnika uznaje się 120 KM na litr pojemności. Po jej przekroczeniu mogą dziać się różne cuda czego przykładem jest na przykład Ecoboost 125. W tym przypadku moc jest minimalnie nad granicą przyzwoitości więc pewne ryzyko się pojawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...