Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Centralny zamek Micra k12 Tekna


gumis84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Pojawil mi się problem z centralnym zamkiem od strony kierowcy, nie blokują się drzwi od strony kierowcy i niezałącza się alarm  reszta drzwi blokują  się bez problemu.  Po kilku próbach drzwi blokują się ale problem wraca co jakiś czas.  Macie może jakiś pomysł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskajac mikrowyłycznikiem i  pilotem tak samo się dzieje blokują się się drzwi tylko nie kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zablokować włącznikiem centralnego, który znajduje się w okolicy hamulca ręcznego i niech ktoś z zewnątrz spróbuje otworzyć te drzwi

Jeśli dadzą się otworzyć z zewnątrz to pozostaje zdjęcie tapicerki drzwi i obejrzenie zamka w drzwiach (może to stary, stwardniały smar lub rdza). Może pomoże WD40 ? Można też sprawdzić czy kluczykiem da się zamknąć (jeśli u Ciebie jest taka możliwość ) Ja obstawiałbym opory pracy zamka lub niesprawność silniczka

 

Edytowane przez jasko122
jeszcze inna możliwość powodu usterki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zerknę po weekendzie

Witam. Wyłącznikiem od środka jak blokuje sytuacja taka sama raz złapie raz nie. Zdjąłem tapicerke i mechanizm posmarowałam. Na samej wkladce od środka na języku o który zaczepia się cięgno jest rdza A kluczykiem nie da rady otworzyć bo nie chce się nawet przekręcić kluczyk . Zdjęcie z Internetu zaznaczyłem bo zapomniałem zrobić a tapicerka już założona . Czy problem z przekręceniem kluczyka w zamku (zardzewniała część że zdjęcia ) może być przyczyną zasilającego się zamka?

20200713_140823.jpg

Edytowane przez gumis84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podejrzewam wadliwy silniczek zamka drzwi. Kluczyk może nie przekręcać się z powodu zabrudzenia lub kluczyk może być dorabiany i nie pasować do zamka, natomiast jeśli zamek działał poprzednio prawidłowo, to nie jest wina mechanicznego zamka, lecz elektryki.  Czeka Cię ponowne zdejmowanie tapicerki. Przyjrzyj się pracy zamka przy zdjętej tapicerce. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dwa kluczyki i pasują do stacji, tylko język w zamku  jest cały w rdzy , ściągnę dzisiaj tapicerkę wypne drut ( z tego różowego zapięcia) który łączy wkladkę z słownikiem . Może to pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że masz dwa kluczyki do stacyjki o niczym nie świadczy. Stacyjka mogła być zmieniana, a zamek w drzwiach nie. Standardowa praktyka. Obejrzyj dobrze zamek od wewnątrz drzwi, szczególnie zwróć uwagę na odgłosy dochodzące od pracującego silniczka zamka i oznaki jego pracy, lub braku reakcji na pilota lub na blokadę centralną z klawisza.Obstawiam silniczek. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Osobiście tego nie rozbierałem, kieruję się Twoimi spostrzeżeniami. Z załączonego zdjęcia wynika, że silniczek zamka powinien być w tej obudowie  tzn. w zamku. Skoro masz zamek na wierzchu, to osłuchaj i obejrzyj go dokładnie wg. wskazówek, które przesłałem Ci wczoraj. Tylko warto przed tą próbą zamknąć zamek, czyli te zaczepy, które zahaczają o zaczep na framudze drzwi popchnij w kierunku boku zamka, aż się zatrzasną. Po złożeniu całości należy pilotem otworzyć zamek. Powodzenia

Edytowane przez jasko122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie, w którym miejscu pod panelem szyb elektrycznych jest wkręt trzymający tapicerkę? Nie mogę zdjąć tapicerki bo coś wyraźnie trzyma w tym miejscu, a też mam problem z zamkiem drzwi lewych przednich. System bezkluczykowy, ale wyraźnie winny jest siłownik (z przycisku w drzwiach otwiera i zamyka poza drzwiami kierowcy, to samo z pilota i z przycisku w konsoli)

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam pytanie, w którym miejscu pod panelem szyb elektrycznych jest wkręt trzymający tapicerkę? Nie mogę zdjąć tapicerki bo coś wyraźnie trzyma w tym miejscu, a też mam problem z zamkiem drzwi lewych przednich. System bezkluczykowy, ale wyraźnie winny jest siłownik (z przycisku w drzwiach otwiera i zamyka poza drzwiami kierowcy, to samo z pilota i z przycisku w konsoli)

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


Dobra, sam sobie i dla potomności odpowiem.
Po delikatnym zdjęciu obudowy klamki (trzeba delikatnie by nie połamać zaczepów) musimy wyjąć panel el. Szyb który jest na zatrzaski (najlepiej podważać od tyłu, ciasno spasowane ale wyjdzie) ukaże się jeden wkręt po środku tapicerki, odkręcamy i reszta jest już tylko na kołki.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, niedawno to robiłem przy okazji poszukiwania źródła hałasu w drzwiach. Wyjąłem luźne to i hałas znikł.

ACtC-3cS2jbibJnkUPea-K1L2Z9MYh4UlkxbDyqN

ACtC-3fJ6_slZ342ZFjXVwahTji1v25jW4MoImxv

Co to jest?

PS Te drzwi to kawał dziadostwa. Gorsze to chyba tylko w autach typu polonez. :-(

 

 

Edytowane przez mikusina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...