Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony 185/55/R16 czy mogą być 195/55/R16?


swjaco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,

Na naklejce jest napisane że powinny być opony o rozmiarze 185/55/16.

Problem w tym że szukam opon wielosezonowych. I w tym rozmiarze znalazłem ich tylko 4, a round flat 0.

W rozmiarze 195/55/16 jest znacznie większy wybór. I tu moje pytanie. Czy odrobinę szersze opony będą OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Raczej będą. 

Ale... 

Ostatnio to przerabiałem.  W razie dzwonka ubezpieczyciel może zerknąć czy opony które masz są rozmiarowo dedykowane do auta. I od tego mogą uzależnić wypłatę odszkodowania. 

Ja miałem opony dedykowane 215. Wahałem się, bo 205 dużo tańsze. Ale w końcu kupiłem 215. 

 Miałem zdarzenie i rzeczoznawca porównywał rozmiar opon z tabliczką na aucie. Groziło to brakiem wypłaty kaski. Ale się udało. 

Warto to przemyśleć. 

Pzdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
2 godziny temu, swjaco napisał:

Problem w tym że szukam opon wielosezonowych. I w tym rozmiarze znalazłem ich tylko 4, a round flat 0.

 

Tak na marginesie, polecam Kalkulator zamienników opon z taką samą średnicą felgi   , bo ten rozmiar na który chcesz zamienić, jak z niego wynika nie jest odpowiedni  
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
10 minut temu, swjaco napisał:

OK, zdecydowane. Będą Pirelli Cinturato All Season Plus.

Jak jeszcze trochę zjeżdżę swoje letniaki, to też mam upatrzone te Pirelki, ale nie chciałem Ci niczego sugerować. Zwróć też uwagę, że jest też wariant Pirelli Cinturato All Season Plus z technologią Seal Inside, ale w Twoim rozmiarze chyba tylko bez "seala"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dobre jednakoż są to XL do nota to niekonieczne, a po drugie podobno są trochą głośne. Jeżdżę głownie po Holandii, a Pirelli są bardziej na wodę niż na śnieg więc wydaje mi się że pomimo braku Seal Inside będzie to najlepsze rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2020 o 23:19, swjaco napisał:

Jak w temacie,

Na naklejce jest napisane że powinny być opony o rozmiarze 185/55/16.

Problem w tym że szukam opon wielosezonowych. I w tym rozmiarze znalazłem ich tylko 4, a round flat 0.

W rozmiarze 195/55/16 jest znacznie większy wybór. I tu moje pytanie. Czy odrobinę szersze opony będą OK?

Coś słabo szukałeś. Opon wielosezonowych o tym rozmiarze jest sporo.

Kup takie jakie przewidział producent i nie udziwniaj. Nie wiadomo czy nie będzie gdzieś coś ocierać, no i nie będzie to "naturalnie" wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...