Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony letnie do Xtrail T32 szersze niż fabryczne


Pablo33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W weekend kupiłem Xtraila T32 jest fabrycznie na zimówkach. Ponieważ chciałem kupić trochę szersze letnie opony do niego, mam pytanie jako świeży użytkownik: czy na fabrycznych felgach 7Jx19 ET40 wejdą opony 235/55 r19 czyli o 10 mm szersze w stosunku do 225/55 r19

Sprawdzałem przeliczniki i zalecana do 7J jest 225 przy profilu 55 ale 235 jest dopuszczalne.

Moje pytanie czy macie doświadczenie i czy ktoś zmieniał na szerszą gumę w Waszych autach.

Opona będzie bardziej wystawać na feldze, zastanawiam się czy nie będzie to śmiesznie wyglądać i czy nie pogorszą się właściwości trakcyjne

Proszę o radę.

 

Edytowane przez Pablo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie na zimowkach? dziwne raczej.

225 czy 235 nie zrobi różnicy, bo to "wystawac" bedzie po 0,5 na stronę - nie zauważysz nawet. Zle wyglada za waska opona na szerszej feldze bo kojarzy mi sie z "tuningowanymi" golfami ;) Ale to zupelnie inna stylizacja niz X-trail. A na koniec pytanie: A po co chcesz wkladac szersze opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak fabrycznie na Pirreli Scorpion Winter bardzo dobre gumy.

Chce ciut szersze dla lepszej przyczepności i 225 wydają mi się zbyt cienkie jak na tak duże auto. Moc oczywiście nie pozostanie fabryczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wszystkie sprzedawane (produkowane) są na letnich...  więc to jakiś szacher macher salonu ewidentnie. A jak już  Nissan montuje Falkeny bo musi :) Opona szersza nie wiem czy będzie niezgodna ze specyfikacją i w razie jakiegoś większego problemu będzie tp punkt zaczepienia dla np ubezpieczyciela albo prokuratora :) Takie auto teoretycznie nie spełnia wymogu dopuszczenia do ruchu :) Ja bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smakor, no u mnie X-traile sprzedawane były na Yokohamach...i qashqaie i xy. Może ten laczek Kolega założyć bez problemu.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierałem pytałem o zimówki i facet mówił, że mają narzucone przez Nissana w  tym roku Falkeny (grudzień 2019) i to nie w jakiejś super cenie oczywiście. Jakieś 300-400 zł drożej niż na necie za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wymieniałem na 3 letnie goodyery . to licytacja ? czy  finansów pokaz możliwości.? kiedyś te forum było dla wymiany doświadczeń. dziś jest niestety opcją co kupić i pytaniemj jak to wygląda..

Edytowane przez vahanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zasadnicze pytanie jest czy można wsadzić niestandardową oponę na typową felgę...  Moim zdaniem nie (tzn technicznie się da, ale to nie jest jedyny aspekt jak chcemy jeździć po drogach publicznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
W dniu 11.05.2020 o 00:21, Pablo33 napisał:

Cześć. W weekend kupiłem Xtraila T32 jest fabrycznie na zimówkach. Ponieważ chciałem kupić trochę szersze letnie opony do niego, mam pytanie jako świeży użytkownik: czy na fabrycznych felgach 7Jx19 ET40 wejdą opony 235/55 r19 czyli o 10 mm szersze w stosunku do 225/55 r19

Sprawdzałem przeliczniki i zalecana do 7J jest 225 przy profilu 55 ale 235 jest dopuszczalne.

Moje pytanie czy macie doświadczenie i czy ktoś zmieniał na szerszą gumę w Waszych autach.

Opona będzie bardziej wystawać na feldze, zastanawiam się czy nie będzie to śmiesznie wyglądać i czy nie pogorszą się właściwości trakcyjne

Proszę o radę.

 

Pytanie czy nie lepiej tzw standard? mam jak zalecane felgi 19 na lato i osobno na zimę, opony letnie jak założył fabrycznie nissan a zimowe kupiłem Nokian WR SUV 4. I z głowy. Po co kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałeś sobie sam. te Twoje początkowe 235 jak by wyglądały z tymi 225 ? pół centymetra po bokach. i pamiętaj o tym co napisał Smakor. Felga przyjmie dużo rozmiarów. ale te nominalne to są te które powinny być. nikt z księżyca tego nie wymyślił.te Nokiany mam u siebie.dość ciche to dla mnie podstawowy parametr. to dobre gumy.

Edytowane przez vahanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...