Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

różnice w pomiarach G-TECHAMI?


lukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy każdy g-tech mierzy tak samo czy mogą mieć jakieś odchyłki od normy?pytam bo mierzyłem już 2 oma i miałem różne wartości,choć to może i wina autka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy gtech jest taki sam. jednakze jak kazdy wie trzeba wziasc pod uwage odchylki pomiarowe i fakt ze nigdy nie ruszysz 2 razy tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a byly to to gtechy samopoziomujace?

jesli tak to jedyne wytlumaczenie to "wartosc bledu"

ktora gtech ma dosc duza....potrafi nawet do 10% oklamac

no i to co pisal wac'u - umiejestnosci kierowcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednakze dodam ze mierzac sie na gtech trzeba stosowac sie do instrukcji. zrobic 5 prob, 2 odrzucic i z pozostalych 3 wyciagnac srednia.

jednakze kto tak robi??

kazdy rajcuje sie najlepszym czasem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Według mnie g-tech jest dość dokładnym przyrządem nawet do 60mph/100km/h. Błędy pomiaru wynikają zazwyczaj ze złego wypoziomowania, z tego, że podczas ruszania kabel zasilający odchyla g-techa od poziomu, złego zamontowania na szybie. Nierówna droga też może przyczynić się błędu.

Cudów nie ma, to urządzenie działa w oparciu o zasady fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam G-Techa Pro SS od dość dawna, pomierzyłem sporo różnych aut i na podstawie uzyskanych danych, uważam, że seria SS/RR jest dość dokładna. Niestety nie miałem okazji przetestować starszego, czarnego G-Techa, ale na podstawie zamieszczanych na forum wyników pomiarów dokonanych tym urządzeniem, dochodzę do wniosku, że między dwoma generacjami G-techów jest jednak spora różnica - stary jest dużo bardziej optymistyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem okazji przetestować starszego, czarnego G-Techa, ale na podstawie zamieszczanych na forum wyników pomiarów dokonanych tym urządzeniem, dochodzę do wniosku, że między dwoma generacjami G-techów jest jednak spora różnica - stary jest dużo bardziej optymistyczny.

 

Lub podawane wyniki są jakimiś nierealnymi pikami które i tak trzeba odrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko profesjonalny pomiar na komórach daje rezultat. Nie masz gwarancji, że odczyt g-techa jest liniowy. No chyba, że kalibracja co 1km/h. Wieki by to trwało. G-tech to tylko orientacja na co stać woza, opony i kierownika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...