Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - nawigacja wyłącza się 200 m od celu


TomMar

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem tutaj nowy, ale po spędzeniu kilkunastu godzin na necie nie znalazłem opisu usterki jaka mnie dopadła w QQ 2014 Tekna. Problem polega na tym, że nawigacja wyłącza mi się 150-200 metrów od celu podróży zarówno jak mam ustawione prowadzenie do domu jak i pod jakiś adres. Przy fabrycznej karcie problemu nie było, natomiast pojawił się po włożeniu karty Nissan Connect 3 Europe V3 (podmieniałem również kartę V3 z innego QQ i nic to nie zmieniło). Wgranie nowego oprogramowania radia też nic nie dało.  Problem może nie jest aż tak uciążliwy w Polsce, ale na Węgrzech już jest ciężko nie mówiąc o Ukrainie gdzie 500MB internetu kosztuje 250zł. Jeśli ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem lub wie jak temu zaradzić proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że jednak serwis i modyfikacja softu.To jest zazwyczaj lekarstwo Nissana na jego bubel jakim jest NC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomMar napisał:

Dzień dobry, jestem tutaj nowy, ale po spędzeniu kilkunastu godzin na necie nie znalazłem opisu usterki jaka mnie dopadła w QQ 2014 Tekna. Problem polega na tym, że nawigacja wyłącza mi się 150-200 metrów od celu podróży zarówno jak mam ustawione prowadzenie do domu jak i pod jakiś adres. Przy fabrycznej karcie problemu nie było, natomiast pojawił się po włożeniu karty Nissan Connect 3 Europe V3 (podmieniałem również kartę V3 z innego QQ i nic to nie zmieniło). Wgranie nowego oprogramowania radia też nic nie dało.  Problem może nie jest aż tak uciążliwy w Polsce, ale na Węgrzech już jest ciężko nie mówiąc o Ukrainie gdzie 500MB internetu kosztuje 250zł. Jeśli ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem lub wie jak temu zaradzić proszę o pomoc.

W jaki sposób NC połączyłeś  do netu? :blink:

Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że na te 150-200 do celu metrów potrzebujesz np. nawigacji w telefonie?? :wacko: Nie uczestniczyłeś w biegach na orientację itp. że się gubisz na 200 metrach??:rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JACKO29 napisał:

Wydaje mi się ,że jednak serwis i modyfikacja softu.To jest zazwyczaj lekarstwo Nissana na jego bubel jakim jest NC

Właśnie wgrali mi podobno najnowszy soft  i dalej nie działa ;-(

8 godzin temu, Karminadel napisał:

W jaki sposób NC połączyłeś  do netu? :blink:

Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że na te 150-200 do celu metrów potrzebujesz np. nawigacji w telefonie?? :wacko: Nie uczestniczyłeś w biegach na orientację itp. że się gubisz na 200 metrach??:rolleyes2:

Soft zgrywany z pendrive. 

Proponuję spróbować np szukać podanego adresu we Lwowie gdzie na długości 200 m masz 3 długie równoległe ulice jednokierunkowe a wybijesz sobie z głowy biegi na orientację. Poza tym po to mam nawigację w aucie żeby prowadziła mnie do celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

@ Karminadel

"Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach." G.Eliot

 

@TomMar

Kiedyś miałem podobny przypadek, ale dotyczył jedynie prowadzenia "do Dom". Lokalizację domu zapisałem korzystając z poprzedniej karty, a po zmianie karty na nowszą, z prowadzeniem do domu były jajca.

Skasuj lokalizację domu i wprowadź ją od nowa. U mnie swego czasu pomogło.

Podobnie sprawa może wyglądać z innymi punktami, które sobie wcześniej (korzystając ze starszej karty) zapisałeś w NC.

Często się zdarza, że lokalizacja nie tylko punktów, ale i dróg jest korygowana w nowszych mapach, więc możliwe, że stąd Twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...