Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klocki hamulcowe TEXTAR


HOROWITZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W opisie kompletu klocków hamulcowych jest taki rysuneczek jak w załaczeniu.Co oznaczaja numerki zaznaczone na żółto ?

Zawsze wydawalo mi się ,że wszystkie klocki  w komplecie są takie same

KOMPLET KLOCKÓW TEXTAR.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie założone klocki textar a drugie kupione leżą bo już czas na wymianę ale nie zwracałem w ogóle uwagi na ten obrazek jak montowałem albo go po prostu nie było. 

Mogę otworzyć te nowe i sprawdzić czy jest jeśli Ci zależy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę.chyba warto to wiedzieć,Też zamówilem bo będe wymieniał tył razem z tarczami,Poprzednie tez textar z tyłu były wymieniane same klocki /bez tarcz /wytrzymały 45000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, HOROWITZ napisał:

Bardzo proszę.chyba warto to wiedzieć,Też zamówilem bo będe wymieniał tył razem z tarczami,Poprzednie tez textar z tyłu były wymieniane same klocki /bez tarcz /wytrzymały 45000km

Przednke Textar klocki+tarcze mają przejechane 65 tys i teraz będę wymienial tylko klocki. Tył klocki Bosch mają przejechane 90 tys i też dopiero będę wymienial. Chciaz i z przodu i z tyłu jeszcze by można śmigać. Na pewno masz do wymiany po 45 tys? Tył wolno się zuzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w prawym tylnym kole było coś nie tak z recznym/nie odbijał/.Koło się grzało ,cała felga się rozgrzała,ze nie mozna jej było dotknąć/było to pewnego razu na dłuższej trasie/.Prawdopodobnie wtedy tarcza się zwichrowala no i teraz

jest rezultat w postaci zuzycia przedwczesnego klocków w jednym kole.Wtedy nie mialem czasu na prawidłową naprawę.Przeczyścilem i wymienilem tylko klockiTeraz wymienie klocki i tarcze.Nie wiem czy były wymieniane przez poprzedniego właściciela.Auto ma przejechane 165 tys.km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest odpowiedż z firmy TEXTAR odnośnie numerów klocków.Przypominam są to klocki tylne do Qashqaia J10/1,6 114KM/

Może te wiadomości się komuś przydadzą

Witam

Numery klocków, mówią nam o tym że są ta 3 różne klocki:
23871 - 2szt. => są to klocki, które powinny być zamontowane w pięści zacisku od strony palców
23872, oraz 24088 => powinny być zamontowane od strony tłoczka, dodatkowo jeden z tych klocków jest wyposażony w styk ostrzegawczy o zużyciu materiału ciernego.
(jeśli klocki zostaną zamienione miejscami, piny na płytce nośnej mogą opierać się o palce zacisku co spowoduje krzywe ułożenie się klocka i nierównomierne wytarcie materiału ciernego)

Mit freundlichen Grüßen / Best regards

Wojciech Sokolowski
Technical Sales Support

  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja także,Dlatego zaintrygował mnie ten temacik,Czekam na odpowiedż z firmy TextarMoje wygladają identycznieIMG_20200604_153342.thumb.jpg.ce403450348a3913528e05d7000fde56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HOROWITZ napisał:

I ja także,Dlatego zaintrygował mnie ten temacik,Czekam na odpowiedż z firmy TextarMoje wygladają identycznieIMG_20200604_153342.thumb.jpg.ce403450348a3913528e05d7000fde56.jpg

Daj znać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedż firmy TEXTAR  cytuję:

Witam,

Niestety na klockach musi widnieć takie oznaczenie a nie inne z powodu regulacji ECE R90, która mówi o odpowiednim znakowaniu produktu.

Dlatego w naszym katalogu zamieszczony jest szerszy opis produktu, dodatkowo w opakowaniu można znaleźć instrukcję.


Mit freundlichen Grüßen / Best regards

Wojciech Sokolowski
Technical Sales Support

 

No cóż naprawdę trudno to skomentować Głupota unijnych urzędników już nie raz daje znać o sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HOROWITZ napisał:

Oto odpowiedż firmy TEXTAR  cytuję:

Witam,

 

Niestety na klockach musi widnieć takie oznaczenie a nie inne z powodu regulacji ECE R90, która mówi o odpowiednim znakowaniu produktu.

 

Dlatego w naszym katalogu zamieszczony jest szerszy opis produktu, dodatkowo w opakowaniu można znaleźć instrukcję.

 

 

 


Mit freundlichen Grüßen / Best regards

Wojciech Sokolowski
Technical Sales Support

 

No cóż naprawdę trudno to skomentować Głupota unijnych urzędników już nie raz daje znać o sobie.

Tylko jak na wszystkich klockach te same numery to jak rozpoznać które są które i jak założyć..? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się domyślić

Po pierwsze założyć na wszystkie klocki dołączone blaszki /są różne teorie jaką rolę one spełniają/

a potem tak uzbrojone klocki zakładamy tak:

-ten ze stykiem akustycznym na prawym kole od strony wewnetrznej/od strony tłoczka prawego koła/------- oznaczony 1

-taki sam ale bez styku na lewym kole też od strony wewnętrznej /od strony tłoczka lewego koła/-----------  oznaczony   2

--pozostałe dwa od strony zewnętrznej tarczy hamulcowej

-

klocki Textar.JPG

Edytowane przez HOROWITZ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...