Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12 instalacja gazowa


barniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kolejny już mój temat. Po dłuższym postoju auta postanowiłem troszke je ogarnąć. Zastanawiam się nad instalacją gazową do Primerki P12 1.8. Moje spalanie benzyny w mieście oscyluje w granicach 11-13l/100... W trasie jest lepiej bo przy 90km/h kręci się koło 6-7l, ekspresówka 130 km/h - 8,5-9 litra. Nie wiem szczerze czemu aż tyle w mieście. Już nawet zacząłem ruszac delikatnie, probuje z klima i bez i bez zmian. Wymieniono cewke zapłonowa ostatnio, bo silnik szarpał i w ogóle było kosmiczne spalanie. Jesli można spytać jak jest ze spalaniem u Was w takim samym silniku?. Z jakim kosztem musze się liczyć chcąc zainstalować porządną instalacje gazową? I jaką najlepiej? Jakieś opinie, porady? Może ktoś zna warsztaw w Olsztynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie instalacje KME Nevo kosztowało mnie 2k PLN spalanie gazu ok 10,5 l /100km spalanie benzyny na komputerze pokazuje 9,5l/100, dodam że mam butle 70L wchodzi 54L i przejeżdzam na niej miedzy 440 a 490 km.

Instalacje mam już ponad rok i nic się z nią nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Devil1986 napisał:

mam u siebie instalacje KME Nevo kosztowało mnie 2k PLN spalanie gazu ok 10,5 l /100km spalanie benzyny na komputerze pokazuje 9,5l/100, dodam że mam butle 70L wchodzi 54L i przejeżdzam na niej miedzy 440 a 490 km.

Instalacje mam już ponad rok i nic się z nią nie dzieje.

Butla rozumiem schowana tam gdzie zapas tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dodatkowo jeszcze jest luz ok 10 cm do podłogi bagażnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dosyć poważnie. Jeżdze przeważnie po mieście, nie robie osobówką duzo kilometrów wiec tez nie wiem czy to ma ekonomiczny sens. Jest jakis przedział kilometrowy od kiedy mi sie to zacznie opłacać czy cos?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdź sobie na necie kalkulator za jaki czas ci się wróci instalacja ja robię średnio w roku ok 20 tyś km. Decyzja należy do Ciebie. Ja tankuje w obecnych cenach gazu 54 L za mniej niż 90 zł za benzynę w taki samym wymiarze zapłaciłbym ponad 200 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wszystkich forumowiczów mam Primerkę HB P12 2002r QG18DE motor i zastanawiam sie nad montażem LPG tylko nie wiem co założyć i czy z lubryfikacją czy nie silnik przygotowany pod LPG odnośnie elektryki silnika wszystko w Tip-Top. Tylko zastanawia mnie jakie LPG zamontować?

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Propononowali mi LandiRenzo Omegas EVO...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...