Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co sądzicie o skrzyni CVT X-tronic w 1.2 DiG-T?


Silva_r15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponieważ jestem tutaj nowy proszę o wyrozumiałość. Z racji tego że jestem posiadaczem świeżo zakupionego QQ J11 1.2 DiG-T CVT z 2015 roku (Tecna) z przebiegiem 99 tyś proszę o opinię co sądzicie o skrzyni CVT (chodzi mi głównie o awaryjność i czy jest w pełni japońska) w tym modelu i czy powinienem pomyśleć o wymianie oleju przy obecnym przebiegu. Auto salon, Polska jestem 2 właścicielem. 

Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w pełni japońska, raczej tak jest robiona przez firmę JATCO. Co do wymiany oleju to średnio co 100 tyś km. W książce serwisowej pewnie jest napisane, że się nie wymienia, pytałem kilku specjalistów i każdy mi mówił aby wymienić po 100 tyś. Dla mnie jazda z tą skrzynią jest OK. osobiście jestem zadowolony z tej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile do QQ ale do mojego pytałem rok temu w serwisie Nissana w Krakowie ok. 1700 zł robocizna +olej i filtry, ale można przecież wymienić u innego mechanika pewnie będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2020 o 15:35, krawiec1974 napisał:

Nie wiem ile do QQ ale do mojego pytałem rok temu w serwisie Nissana w Krakowie ok. 1700 zł robocizna +olej i filtry, ale można przecież wymienić u innego mechanika pewnie będzie taniej.

Tam podobno tylko jeden słuszny olej wchodzi a bańka kosztuje 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobno a na pewno NS-3 i 4 l kosztują 340-450 zł.W instrukcji do mojego jest napisane: Use only Genuine NISSAN CVT Fluid NS-3. Do not mix with other fluids.●Using transmission fluid other thanGenuine NISSAN CVT Fluid NS-3 willdamage the CVT, which is not coveredby the warranty. Więc lejemy tylko oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 08:06, krawiec1974 napisał:

Nie podobno a na pewno NS-3 i 4 l kosztują 340-450 zł.W instrukcji do mojego jest napisane: Use only Genuine NISSAN CVT Fluid NS-3. Do not mix with other fluids.●Using transmission fluid other thanGenuine NISSAN CVT Fluid NS-3 willdamage the CVT, which is not coveredby the warranty. Więc lejemy tylko oryginał.

ile litrów tam wchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...