Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Antena, pasek rozrządu, itp


Gość coach
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum więc chciałbym wszystkich serdecznie przywitać!

 

Niedawno kupiłem Nissana Primerę 1995 z silnikiem 2,0D. I już na starcie mam parę pytań:

 

1) Antena w tym modelu normalnie jest wysuwana z tylnej klapy bagażnika. Normalnie, ponieważ u mnie jest ona złamana i to w taki sposób, że poza otworem na nią, nie ma jej właściwie wcale. I tu moje pytanie: Czy lepiej zainstalować tam nową antenę, czy może zakupić inną i zamontować gdzieś na dachu (jaka różnica np. w jakości odbioru?). Jakie są przybliżone koszty każdego z rozwiązań (razem z montażem) i czy wie ktoś może kto w Poznaniu lub okolicach mógłby się czymś takim zająć?

 

2) Czy powinienem wymienić pasek rozrządu? Niby był on wymieniany przy 150 tys km (u mnie na liczniku 200 tys) ale nie mam pewności czy licznik nie był kręcony...

 

3) Czy to normalne, że silnik wydaje taki "głęboki" pomruk (calkiem przyjemny dla ucha) słyszalny głównie zzewnątrz pojazdu?

 

Pozdrawiam i dziękuję za porady,

Coach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83

Witam nowego :D Z ta antena to problem,co do odbioru to u mnie jest elegancko.Jak chcesz ja wymienic to musisz kupic oryginal,chyba ze chcesz sie bawic z przerobka.Oryginal jest zajeb...drogi.Co do paska rozrzadu to w Primerkach sa lancuchy,nie wiem jak w dieslu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego :D Z ta antena to problem,co do odbioru to u mnie jest elegancko.Jak chcesz ja wymienic to musisz kupic oryginal,chyba ze chcesz sie bawic z przerobka.Oryginal jest zajeb...drogi.Co do paska rozrzadu to w Primerkach sa lancuchy,nie wiem jak w dieslu :roll:

 

w dieslu jest pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

DYLSON całkiem niezły pomysł z ta anteną :lol:

COACH a próbowałeś poszukać jakiejś używki :?: Może chłopaki co sprzedają Nyski na części z Allegro coś mają, na pewno nie wezmą tyle co za nówkę i nie będziesz musiał nic przerabiać :wink:

Na twoim miejscu zostawił bym antenę tam gdzie jest

A tak przy okazji to witamy w Klubie :P

Pozdr. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja u siebie mam oryginalną elektryczną antenę i jestem z niej bardzo zadowolony. Mój kumpel ma taką używaną antenę, jeśli chcesz to mogę zapytać za ile byłby w stanie ją oddać. Instalowania anteny na dachu nie polecam, bo trzeba wiercić dodatkowy otwór, poza tym będziesz musiał jakoś zaślepić otwór w błotniku po oryginalnej antenie.

A jeśli chodzi o pasek rozrządu, to jeżeli nie masz pewności ile on w rzeczywistości ma przejechane to nie ryzykuj tylko jedź go wymień, bo z nim nie ma żartów:!:

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83
Witam

Ja u siebie mam oryginalną elektryczną antenę i jestem z niej bardzo zadowolony. Mój kumpel ma taką używaną antenę, jeśli chcesz to mogę zapytać za ile byłby w stanie ją oddać. Instalowania anteny na dachu nie polecam, bo trzeba wiercić dodatkowy otwór, poza tym będziesz musiał jakoś zaślepić otwór w błotniku po oryginalnej antenie.

A jeśli chodzi o pasek rozrządu, to jeżeli nie masz pewności ile on w rzeczywistości ma przejechane to nie ryzykuj tylko jedź go wymień, bo z nim nie ma żartów:!:

 

Pozdrawiam

Delphi

mmdelphi nie masz moze silownika do tej anteny :?: Ostatnio mi wysiadl z mojej winy(myjnia)Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja u siebie mam oryginalną elektryczną antenę i jestem z niej bardzo zadowolony. Mój kumpel ma taką używaną antenę, jeśli chcesz to mogę zapytać za ile byłby w stanie ją oddać. Instalowania anteny na dachu nie polecam, bo trzeba wiercić dodatkowy otwór, poza tym będziesz musiał jakoś zaślepić otwór w błotniku po oryginalnej antenie.

A jeśli chodzi o pasek rozrządu, to jeżeli nie masz pewności ile on w rzeczywistości ma przejechane to nie ryzykuj tylko jedź go wymień, bo z nim nie ma żartów:!:

 

Pozdrawiam

Delphi

mmdelphi nie masz moze silownika do tej anteny :?: Ostatnio mi wysiadl z mojej winy(myjnia)Pozdro

 

Wątpię aby kumpel chciał oddać tylko siłownik, bo samego bata anteny nikt od niego nie weźmie, a jeśli już zgodzi się na sam siłownik to pewnie będzie chciał wziąść za niego tyle co za całą antenę.

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel za antenę chce 150 zł. Antena jest w pełni sprawna, niepołamana. Niestety tak jak podajrzewałem samego siłownika nie sprzeda.

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nową antenę tylko że teleskopową i spasowała do otworu bez problemu, a co do paska to sobie go wymień , ja co 60 tys wymieniam pasek wraz z napinaczami i rolką ( kup sobie japoński pasek) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel za antenę chce 150 zł. Antena jest w pełni sprawna, niepołamana. Niestety tak jak podajrzewałem samego siłownika nie sprzeda.

 

Pozdrawiam

Delphi

Ja ewentualnie jestem chętny na samego bata :) Bo mam upośledzony.

Czyli w sumie jeżeli bat sprawny jest - to może jednak chciałby na cześci puścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche porozgladalem sie za czesciami do Nissanow na motoAllegro, i zadzwonilem do jednego kolesia, ktory co prawda antene juz sprzedal, ale powiedzial mi inna ciekawa rzecz: otoz jego zdaniem mozna ta wysuwana antene kupic (+wszystko do niej) w Media Markcie za ok. 150 zł i bedzie pasowala do kazdego samochodu. Co o tym sadzicie?

 

Pzdr,

Coach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...