Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z mocą w Maxima 3.5 benz+gaz


adam_0012

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od kilku dni mam problem z Maximą. Rocznik 2011, 3.5 V6 z LPG. Otóż po długiej trasie (około 300km po S8) stanąłem na światłach i samochód nie chciał z nich ruszyć, nie miał wcale mocy, toczył się kilka km/h, dopiero po około 30 sekundach łapał i szedł z pełną mocą, to samo powtarzało się na kolejnych światłach. Na następny dzień wszystko działało normalnie ale po dłuższej trasie znowu to samo. Sytuacja ta miała miejsce na gazie ale po przełączeniu na benzynę, wyłączeniu i włączeniu silnika nic się nie zmieniało. 

Lista błędów jaką udało mi się odczytać: 
P0420
P1778
P0715

Czy ktoś z Was miał może podobny problem i jest w stanie mi coś podpowiedzieć? Z góry dzięki 1f642.png:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza 420 to co do reszty, google pokazują, że może być jakiś problem ze skrzynią

można tez zakręcić gaz i pojeździć tylko na PB i zobaczyć czy nadal będzie problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozwiązałeś już swój problem to opisz go na forum. Jeżeli nie zadzwoń, (nr na pv). Jek mi się uda pomōc to odpowiedź opiszę w tym temacie. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem auto do serwisu, jak uda mi się ustalić przyczynę to dam znać. Na ten moment wszystko wskazuje na katalizatory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Koniecznie daj znać. 

Miałem identyczne objawy, walczyłem z tym pół roku. Dwa razy wyciągnięta skrzynia, rozebrana w drobny mak, trzy różne kompy,BRAK PRAWIDŁOWEJ DIAGNOZY, stado mechaników i milion telefonōw. Odpowiedź znalazłem na forum USA. /JA./wystarczy wyciągnąć jeden bezpiecznik aby poprawnie zdiagnozować. Wydałem worek pieniędzy a rzeczywisty koszt naprawy 100pln.PS. Jestem ciekaw ile serwis cię wykasuje i czy to ta sama usterka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostateczna diagnoza (potwierdzana w 3 warsztatach) to niestety uszkodzona skrzynia - kosze, łańcuch i elektrozawory poszły do wymiany. Temat do zamknięcia, dzięki troix za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2020 o 22:22, troix napisał:

Nie ma problemu. Naprawiasz, sprzedajesz??? 

Naprawiam, mam nadzieję, że to ostatnia tak kosztowna naprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...