Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup nowego Juka a alarm i pakiet przeglądów


czajnik12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podpowiedzcie na 2 pytania (na razie :))

1. Czy warto przy kupnie nowego Juka dokupić alarm - koszt po zniżce (nie wiem czy prawdziwej) 900 zł?

2. I również czy warto wykupić pakiet przeglądów, a jeśli tak to który? 3 przeglądy za 2650, 4 za 3110, 5 za 3740. Co w ogóle wchodzi w te przeglądy i jaki jest ich mniej więcej koszt (będę robił raz do roku bo więcej jak 20 tys. nie jeżdżę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Alarm - jak najbardziej tak.

Pakiet 3 przeglądów - również na tak, bo chcąc utrzymać gwarancję i tak musisz przez 3 lata ich odwiedzać.
Natomiast zakup dłuższych pakietów (moim zdaniem) nie ma żadnego uzasadnienia. Po okresie gwarancji (3 lat) odpowiedzialność Nissana jest tak okrojona, że dotyczy praktycznie usterek silnika. Poproś ASO o wydruk co obejmuje pakiet np. 5 letni i wtedy podejmiesz przemyślaną decyzję.
Natomiast jeżeli z góry sobie założysz, że będziesz auto zarówno na gwarancji jak i po serwisował w ASO, to wtedy na pewno warto wykupić 5 letni pakiet, pod warunkiem, że cena pakietu obejmuje również oleje, płyny, filtry ... etc. bo pojedynczy przegląd (nie pakietowy) to na pewno będzie sporo droższy.
Podpytaj w ASO o szczegóły o których wspomniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Co do przeglądów to pewnie się zdecyduję. Zastanawia mnie ten alarm, bo z tego co zrozumiałem to są tylko dodatkowe sygnały świetlne i dźwiękowe do tego immobilizera, który jest już w nissanie, więc raczej żadne to zabezpieczenie. Czy stosujecie jeszcze blokady skrzyni biegów w nowo zakupowanych autach - chyba wolałbym to niż ten alarm gdyby można było zamontować, ale nie wiem jak się ma sprawa gwarancji na auto później.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Blokadę skrzyni biegów możesz sobie również zażyczyć w ASO gdzie kupujesz auto, zarówno przed odbiorem auta, jak i później. Nie musisz się wtedy martwić o gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...