Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przednia szyba


wiesiu15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie.

kilka dni temu kolega zapytał mnie czy wymieniałem przednią szybę, bo mam inne oznaczenia niz na innych szybach. samochód zakupiłem w salonie w 2016 roku nissan QQ n-conet 1.6 jako nowy. teraz nie daje mi to spokoju i sie zastanawiam czy to oryginalna szyba czy jednak przed sprzedażą coś mi sie stało i wymienili szybę mi o tym nie mrowiąc.  gwarancje posiadam do grudnia 2020 roku. załączam zdjęcia , prosze  o pomoc i jeśli to jest nie oryginalna szyba co robić. ( chodzi mi o ewentualną  w późniejszym czasie pojazdu a jak jest nie oryginalna szyba to klient powie ze coś sie działo 

pierwsze zdjęcie to szyba boczna z napisem nissan a drugie zdjęcie z naklejka to szyba przednia bez napisu nissan

20200615_191628.jpg

20200615_191506.jpg

Edytowane przez wiesiu15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat - jakie powinny być oryginalne szyby w Nissanach QQ także w pierwszej generacji J10?

Mam Nissan Pilginkton...

Wysłane z mojego CPH1923 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na chłopski rozum.
Jakby coś się stało w ASO to wymienią na oryginał dla niepoznaki.
Chyba że pracownik to ciapa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qashqai 2019. boczne Piklington (Nissan) Przednia Saint -Gobain, może Piklington nie robi podgrzewanej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Jest to jak najbardziej oryginalna szyba przednia, wszystkie QQ tak mają, proponuję udać się do salonu i sprawdzić jeśli ktoś ma wątpliwości 

Pozdrawiam. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam NISSAN AGC AUTOMOTIVE (2 tylne szyby, małe trójkątne w słupkach i tylna klapa) oprócz  wspomnianego NISSANA PILKINGTONA (przednia szyba maska oraz kierowca i pasażer przód)

Edytowane przez kocurmax77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiesiu15 tez mam QQ 1,6 prod 2016 i miałem dokładnie taką samą szybę przednią jak Ty - dokładnie takie same oznaczenia - jedna różnica, że zamiast 5 obok ucha miałem 3. Także to jest oryginał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzien dobry. Czy ktos z Was posiada przednia szybe pilkington jako montaz zero z fabryki.? W ASO chca mi wlasnie takowa zalozyc twierdzac iz jest to oryginalna szyba. Posiadam qqII z 2019 wersja bieda szyba nie podgrzewana securit. I przyznam szczerze iz jeszcze qq z pilkingtonem nie widzialem. Naprawa z autoczasko. Nie mniej wyceniona jak nie wiem co ponad 3k brutto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oryginalnych przednich Nissana,Pilkington jest jednym z dostawców na przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 23.06.2021 o 11:27, JACKO29 napisał:

Nie ma oryginalnych przednich Nissana,Pilkington jest jednym z dostawców na przód

Założona została Saint-Gobain taka jak była, nie mniej auto z tego powodu jak i problemów po wymianie stało 2 miesiące w serwisie :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w Saint-Gobain w Dąbrowie Górniczej, skąd pochodzą przednie szyby podgrzewane do Waszych J11. To dosyć nietypowe, że na szybie OEM nie ma logo producenta pojazdu. Mam zamiennik do swojego J10 z S-G i jest bez logo Nissana ale to jest after market. Natomiast wszystkie 3 firmy dostarczają szyby do QQ: Pilkington, S-G oraz AGC. Obecnie bardzo rzadko jedna firma ma całość oszklenia w aucie, zazwyczaj jest podział wolumenu ze względu na ceny lub możliwości technologiczne danej firmy.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafalkapalka napisał:

Założona została Saint-Gobain taka jak była, nie mniej auto z tego powodu jak i problemów po wymianie stało 2 miesiące w serwisie :( .

Źle została założona przednia szyba, że auto stało 2 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jacoob napisał:

Źle została założona przednia szyba, że auto stało 2 miesiące?

Po wymianie okazało się że przecieka, i obite zostały ranty dachu, słupki, maska . ... później podczas postoju i serwisie złapało auto gradobicie... masakra po prostu istne fatum potem okazało sie ze przy uszczelnianiu nowej szyby zostala porysowana więc znów wymieniał i uszkodzili maskę która też musiano wymienić na nową a wszystko w autoryzowanym punkcie . Koniec końców jest taki iż zostało naprawione . A ja jeździłem 2 miesiące ich autem ...

Edytowane przez rafalkapalka
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Finalnie zachowali się ok i wszystkie szkody zostały naprawione. O dziwo kierownictwo było bardzo pomocne i uprzejme. O dziwo nawet nie mruknęli okiem nawet i wszystkie szkody naprawili na swój koszt. Bo przyklaowo koledze na jasnogórskiej Forda oddali po serwisie wyczaskanego gradem. 

Edytowane przez rafalkapalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tam wymieniałem przednią szybę ale bez problemów :)
Jedyne problemy jakie były to pasowanie elementów nadwozia po wymianie (zderzak przód jeszcze do poprawy i dawno temu zderzak tył).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...