Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12 klimatyzacja - słabo chłodzi


barniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że tak sypie tematami. Jeszcze jedna sprawa odnosnie klimatyzacji. Na podwórku ostatnio mamy po 30 stopni ciepła. Klimatyzacja jakby nie wyrabiała. Nie leci jakieś lodowate powietrze, leci chłodne ale to za mało. Dopiero po dłuższej jezdzie w aucie robi się chłodno, w miescie słabiutko. Klimatyzacja ostatnio nabita. Otworzyłem też maske i ten grubszy przewód wraz z aluminiową rurą nie jest jakoś mega zimny. On jest poprostu letnio-zimny. Ten cienki bardzo gorący.

Czy primery poprostu maja tak słaba klime ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Borykam się z podobnym problemem od dawna i żadne mechanik nie znalazł jeszcze rozwiązania :(

Jak coś Ci się uda podziałać podziel się wiedzą.

Ja szukam dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał podobny problem w chrysler ptcruiser, okazało się że miał uszkodzony kompresor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kefas86 napisał:

Cześć.

Borykam się z podobnym problemem od dawna i żadne mechanik nie znalazł jeszcze rozwiązania :(

Jak coś Ci się uda podziałać podziel się wiedzą.

Ja szukam dalej ...

W trasie jest ok, jak auto jedzie to klima chlodzi az miło. W mieście nie daje rady jak sie stoje na swiatlach w pelnym sloncu. Tzn chłodzić coś chlodzi no ale nie tak zeby było bardzo zimno :D czytałem, że to przypadłość primer. Chyba bedzie trzeba podjechac do magika od klimatyzacji co sprawdzi kompresor własnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest bardzo gorąco. Na słońcu 34 stopnie. Podczas jazdy klimatyzacja działa, natomiast na postoju (np światła) zauważalnie słabnie.  Co może być problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się przejechałem i siedzę w aucie na parkingu i chłodzi. Cholera wie już co jest. Chociaż ta rurka od zimnego powietrza pod maska jest dużo cieplejsza jak po ciągłej jeździe (wtedy jest lodowata).

 

rozumiem ze jeśli pada kompresor to szukać używki czy go można regenerować czy coś?

 

43 minuty temu, stuff1000 napisał:

Kompresor siada podjedz niech ci go sprawdzą

A czytałem coś o skraplaczu - może to być tez to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stuff1000 napisał:

Kompresor siada podjedz niech ci go sprawdzą

A powiedz mi kolego jeszcze czy przykładowo nieszczelność może powodować takie problemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało gazu w układzie (lub za dużo) też może wpływać na działanie klimatyzacji.  Najlepiej podjechać do zakladu gdzie zajmują się naprawą klimatyzacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na warsztacie ale z zupełnie innym problemem. Ale przy okazji obejrzałem chłodnice. Zeberek na dole prawie już nie ma :D czy to też może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety nie pomogę zbytnio ale napiszę coś od siebie w temacie klimatyzacja.
Od grudnia 2019 wydałem na jej poprawne działanie już ponad 1500 zł.  Najpierw nieszczelny przewód, potem wymiana skraplacza, potem czujnik a na koniec jeszcze "grzebanie" w elektryce (kostki przy czujniku i kompresorze, moduł komfortu/bmc...). 
Teraz klimatyzacja chłodzi bardzo dobrze ale nie można jej wyłączyć (przyciskiem na panelu sterowania) i działa non-stop.
Macie jakiś pomysł?  

Edytowane przez chytry.lis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chytry.lis napisał:

Niestety nie pomogę zbytnio napiszę coś od siebie w temacie klimatyzacja.
Od grudnia 2019 wydałem na jej poprawne działanie już ponad 1500 zł.  Najpierw nieszczelny przewód, potem wymiana skraplacza, potem czujnik a na koniec jeszcze "grzebanie" w elektryce (kostki przy czujniku i kompresorze, moduł komfortu/bmc...). 
Teraz klimatyzacja chłodzi bardzo dobrze ale nie można jej wyłączyć (przyciskiem na panelu sterowania) i działa non-stop.
Macie jakiś pomysł?  

Napisz proszę dokładnie co zrobiłeś że zaczęła działać, bo ja walczę od dawna i bez rezultatu a utopiłem z tym już też dość sporo kasy.

Łatwiej może będzie telefonicznie jeśli możesz. podeślę nr na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...