Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szyba dachowa - szklany dach.


Filo

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiony w styczniu 2020 Qashqai J11 zanotował pierwszy problem - pęknięta szyba dachowa. Problem objawił się podczas jazdy, gdy chciałem oświetlić wnętrze poprzez odsunięcie rolety. Pęknięcie, jak się okazało, miało trzy odnogi z których jedna, oprócz tej widocznej, sięgała aż do szyby czołowej, czyli było bardzo rozległe. Serwis ocenił, że stało się to na skutek uderzenia. Tyle , że na szybie nie ma żadnego śladu jakiegokolwiek odprysku który by uwiarygadniał taką ocenę. Serwis umywa ręce nie chcąc przyjąć reklamacji, a szkoda skasowana z AC wyniesie ok. 7000 zł. co skutkuje obniżeniem zniżki.

Mam w związku z tym pytanie, czy to odosobniony przypadek, czy może powtarzający się problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Filo napisał:

Kupiony w styczniu 2020 Qashqai J11 zanotował pierwszy problem - pęknięta szyba dachowa. Problem objawił się podczas jazdy, gdy chciałem oświetlić wnętrze poprzez odsunięcie rolety. Pęknięcie, jak się okazało, miało trzy odnogi z których jedna, oprócz tej widocznej, sięgała aż do szyby czołowej, czyli było bardzo rozległe. Serwis ocenił, że stało się to na skutek uderzenia. Tyle , że na szybie nie ma żadnego śladu jakiegokolwiek odprysku który by uwiarygadniał taką ocenę. Serwis umywa ręce nie chcąc przyjąć reklamacji, a szkoda skasowana z AC wyniesie ok. 7000 zł. co skutkuje obniżeniem zniżki.

Mam w związku z tym pytanie, czy to odosobniony przypadek, czy może powtarzający się problem.

 

Nie musi być śladu, mogła pęknąć od naprężenia np mocnego nacisku wiec ciężko będzie udowodnic w serwisie, że to wada fabryczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, scanik napisał:

Nie musi być śladu, mogła pęknąć od naprężenia np mocnego nacisku wiec ciężko będzie udowodnic w serwisie, że to wada fabryczna. 

A ja bym to zgłosił z rękojmi a gdy wada występuje do roku od zakupu przyjmuje się ze była już w momencie sprzedaży, więc niech serwis udowodni że to było celowe uderzenie a nie np naprężenie powstałe podczas jazdy i np słabszym zgrzewem blachy......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grika coś dzwoni tylko nie wiadomo w którym kościele. Filo zgłosiłeś tą szybę na piśmie z rękojmi czy gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rafsty napisał:

Grika coś dzwoni tylko nie wiadomo w którym kościele. Filo zgłosiłeś tą szybę na piśmie z rękojmi czy gwarancji?

Nie zgłosiłem na piśmie. Chciałem naprawiać z tytułu gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyslij poleconym na pismie. Na gwarancji dużo rzeczy odpada A serwisy robią wszystko aby zbyć klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Filo napisał:

Nie zgłosiłem na piśmie. Chciałem naprawiać z tytułu gwarancji.

Filo tak jak pisze Grika. Złóż na piśmie w salonie w którym kupiłeś auto pismo z tytułu rękojmi (niech Ci potwierdzą na drugim egzemplarzu że otrzymali w danym dniu). W ciągu 14 dni muszą Ci dać odpowiedź na piśmie. W zależności od treści odpowiedzi mogę Ci podpowiedzieć co zrobić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rafsty napisał:

Filo tak jak pisze Grika. Złóż na piśmie w salonie w którym kupiłeś auto pismo z tytułu rękojmi (niech Ci potwierdzą na drugim egzemplarzu że otrzymali w danym dniu). W ciągu 14 dni muszą Ci dać odpowiedź na piśmie. W zależności od treści odpowiedzi mogę Ci podpowiedzieć co zrobić dalej.

Spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

u mnie temat związany z szybą dachową, a dokładnie z roletą. Nie mogę jej zwinąć pod podsufitkę do końca. Gdy zostaje około 20cm to materiał marszczy się i opada, tak jakby na zwijaku już nie było miejsca. Czy ktoś miał taki problem i w miarę łatwo sobie z nim poradził? Próby kompletnego zasłonięcia i rozwinięcia nie przynoszą poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...