Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciek z pod pokrywy rozrządu - naprawa


kalleanka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Własnie wymieniono mi uszczelkę pokrywy rozrządu. Paskudna robota, bo trzeba podnieść silnik. Uszczelka, drobnostka 145 zyla. Ale do tego doszło 11 uszczelek pod śruby pokrywy. Wyobraźcie sobie, że w żadnym z zestawów dostępnych w hurtowniach takie nie występują. Zamówiliśmy w ASO, Czas oczekiwania prawie 2 tygodnie. I teraz najlepsze, taka uszczelka - dwie blaszki zwulkanizowane z krążkiem gumy, 60 zł sztuka ! Koszt naprawy po rabatach za wierność warsztatowi: materiały 764- , robocizna 500.

No to śmigamy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy mogę prosić o wstawienie nr.czesci tj.uszczelki i tych śrubek z gumką. Mam kilka wycieków spod tej osłony, chciałbym to jakoś uszczelnić. Ps. A dlaczego wogóle te śruby mają gumkę? Powiedzieli w aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety nie posiadam takiej wiedzy. Nawet jeśli były na fakturze, to nie zbieram takich dokumentów.

Link, który może pomóc https://partsouq.com/en/catalog/genuine/locate?c=Nissan, pisujesz VIN swojego samochodu i wszystko masz.

Co do uszczelek, to wydaje mi się, że śruba dociskając podkładkę powoduje rozszerzenie się gumy i uszczelnienie. Co bardziej przedsiębiorczy mechanicy kładą silikon pod stare podkładki. :).

dla mojego silnika to wygląda tak;

image.thumb.png.daaeeea9f971e528109c74d7e9154f8b.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...