Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

R51 2.5 dci 174 KM kontrolka oleju


DW4GE28

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio, nie zawsze, po uruchomieniu silnika świeci się przez chwilę kontrolka oleju. Olej wymieniony w ciągu ostatnich 6 miesięcy 2 razy, ostatnio tydzień temu na Motul 5W40. Bywa, że po uruchomieniu kontrolka nie gaśnie np. przez 10 s. Gdzieś na forum czytałem o zabrudzonym smoku pompy, ale to było chyba w silniku 4.0. Czy tu może być podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina mechaniczna, od pompy oleju, czujnika czy filtra lub inne "coś" , po sam olej.

W zależności od oleju kontrolka braku ciśnienia lubi świeci po 2-4 sek od uruchomienia silnika, już po kilku tysiącach przebiegu. Przerabiałem to na olejach różnych marek.

Pomijam tu fakt iż kolega ma troszkę zły olej, powinien być 5W30,   40stka ma wyższą lepkość przy wyzszych temperaturach niby to dobrze ale..... Path ma hydrauliczne napinacze rozrządu, (mini siłowniki) ta wyższa lepkość przekłada się na wyższe ciśnienie na napinaczach które dosyć mocno naciągają łańcuchy.....

Ja zrezygnowałem z 5W40......

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że 5W30 jest do wersji z DPF-em. Skoro jednak przerabiałeś temat to zmienię na 5W30. Zauważyłem też, że kiedy auto stoi przodem nieco niżej to ten efekt nie występuje.

Aha, taka sytuacja występuje tylko po kilkugodzinnym postoju lub po nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...