Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Taśma na dole przedniej szyby


pietrasek222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odkleiła mi się czarna taśma która znajduje się na dole przedniej szyby  , plastik odszedł od szyby , da się to czymś skleić ? czy do aso mam jechać? pewnie woda tam wnika, część taśmy znalazłem nawet w wentylatorze nadmuchu, dodaję foty

IMG_20200628_172011823.jpg

IMG_20200628_172021389.jpg

IMG_20200628_172041617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. A Ty to auto masz od nowości ? Bo w oryginale chyba nie ma żadnej taśmy. Oczywiście mogę się mylić. Ja u siebie np sam tam dokleiłem taśmę (na zasadzie gąbki a nie uszczelnienia) bo przy dużych prędkościach nie nowy już plastik zaczął stukać o szybę. Chyba że podczas wymiany szyby kilka lat temu, została ona usunięta i dlatego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś musiał coś naklejać bo u mnie też tego nie ma. Jest sztywna uszczelka w koło, tak na 0,5 cm ale pod tym plastikiem na szybie nic nie mam. Ta szyba jest klejona i te uszczelki to tylko zabezpieczenie rantów.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam kupione z salonu  więc nic z tą szybą nie było robione chyba ze w salonie cos robili przed kupnem ,coś podobnego znalazłem 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem ta szyba jest klejona, i jedynie jak zimą dostała się woda i zamarzła to mogło rozszczelnić. U mnie jest tylko osłona w kolo szyby taka twarda guma o szerokości nie całego centymetra i nic więcej. Nic nie skrzypi nic nie szura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tasma wchodzila pod plastik i nachodziła na szybę nawet widać na szybie biały ślad po niej, czyli mam rozumieć że to nie zrobiła fabryka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem specjalnie przy samochodzie i u mnie nic nie ma naklejone pod tym plastikiem. Tylko ta gumowa obwódka szyby. 

Tak to u mnie wygląda, czysta szyba pod spodem....http://prntscr.com/t9489i

A to ta uszczelka w koło szyby.....http://prntscr.com/t949rq

Widocznie coś miałeś robione w podszybiu i temu jakieś dziwne naklejki.

Zobacz nawet oryginalne szyby na alledrogo i tam też nic nie ma po za tą gumową ochroną krawędzi.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem taką taśmę. Podjechałem do serwisu z szybami (autoszyby) i gostek oderwał taśmę do końca. Przy przygotowywaniu auta dla klienta powinni to w ASO oderwać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, JerzyR napisał:

też miałem taką taśmę. Podjechałem do serwisu z szybami (autoszyby) i gostek oderwał taśmę do końca. Przy przygotowywaniu auta dla klienta powinni to w ASO oderwać:)

 

No to mnie zaskoczyłeś z tą taśma że mieli ja oderwać  w ASO , a propos co z tym teraz robić? Skleić się to da jakoś? Bo pewnie woda tam się dostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była folia na przedniej szybie i ją się odrywa OK, ale żeby zostawić tyle ;)

Nic się nie bój, jak chcesz zrobić dokładnie to odkręć wycieraczki i zdemontuj ten plastik, albo odsuń od szyby i usuń tą folię. Piszę już kolejny raz, te szyby są klejone do ramy okna od strony wewnętrznej. Więc nic na szybie od strony zewnętrznej nie powinno być. Szukasz dziury w całym i nie potrzebny problem ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bylem podejrzeć u siebie i też mam ten pasek taśmy na szybie, samochód z polskiego salonu 2013 rok oryginalna szyba nic nie kombinowane. Tylko u mnie wszystko ładnie się trzyma. W kilku miejscach tak jakby ryśnięte pewnie zimą przy skrobaniu szyby bo nie zwracałem na to uwagi więc skrobaczka pewnie haczyła.

Z tego co podejrzałem jest to szerszy pasek tej taśmy który wchodzi dalej pod ten plastik a na szybę wystaje jakieś 1-1,5cm

Edytowane przez SQTER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ochronna folia na szybę ;). Takie były jak odbierało się Notka z salonu jak diler nie wyciął jej przed sprzedaniem równo z tą osłoną pod ramionami wycieraczek. A powinien ją całą odkleić. Jedyne co jest na szybie od strony zewnętrznej to twarda gumowa uszczelka z 1 cm w koło, chyba do osłony rantów szyby. Nic więcej.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to żadna folia ochronna która powinna być zerwana! Jest to jakaś grubsza taśma idealnie równiutko wystająca za plastikowe podszybie. Może starsze roczniki tego nie miały ale tu widać że to jest i ma tak być a nie że powinno być zerwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2020 o 11:05, SQTER napisał:

Właśnie bylem podejrzeć u siebie i też mam ten pasek taśmy na szybie, samochód z polskiego salonu 2013 rok oryginalna szyba nic nie kombinowane. Tylko u mnie wszystko ładnie się trzyma. W kilku miejscach tak jakby ryśnięte pewnie zimą przy skrobaniu szyby bo nie zwracałem na to uwagi więc skrobaczka pewnie haczyła.

Z tego co podejrzałem jest to szerszy pasek tej taśmy który wchodzi dalej pod ten plastik a na szybę wystaje jakieś 1-1,5cm

Mój jest z 2012 roku z taśmą nic nie robiłem i praktycznie sama wykruszyła się i odpadła tylko ślad na szybie został , jak będę miał czas to podjadę do Nissana bo jestem ciekaw co to za cholerstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SQTER napisał:

Nie jest to żadna folia ochronna która powinna być zerwana! Jest to jakaś grubsza taśma idealnie równiutko wystająca za plastikowe podszybie. Może starsze roczniki tego nie miały ale tu widać że to jest i ma tak być a nie że powinno być zerwane.

Widziałeś kiedyś w ASO taką folię na szybie?? W GB w większości salonów tak są szyby zabezpieczone. Wygląda to tak jak okleja szyby i ramy w oknach PCV, lub nierdzewne zlewy, piece. Jak transportują lawetami między fabryką a salonem też oklejają. Widziałem jak tą folię odcinali równo z plastikami pod wycieraczkami.

Może w Polsce tego nie uświadczysz ale na zachodzie tak się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki opowiadasz o foli a tu jest gruba czarna taśma która ma tam być. Wystarczy się temu przyjrzeć i widać że nie jest to coś do tymczasowego zabezpieczenia i w moim przypadku elegancko się trzyma po 7 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, SQTER napisał:

Bajki opowiadasz o foli

Bajki to raczej z Twojej strony. Widać, że masz rozeznanie jedynie po Polskich salonach. Fabryka naklejała pewno bo Kowalskiemu w Polsce skrzypiało podszybie.......ehhh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dokładanie. Dość dawno temu temat owej taśmy tu na forum był dość szeroko komentowany. Jedni mieli inni nie a Ci co mieli narzekali, że im odłazi, wyłazi itp. Sprawa wtedy był wyjaśniona z ASO Nisasna. To taśma transportowa, która przed wydaniem auta klientowi powinna być usunięta. Nie wszyscy to robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...