Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

skrzynia biegów note e11 1,4 terkotanie


Ryszard52
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jestem nowy i słabo poruszam się jeszcze po forum

w moim aucie jest ta przypadłość jak w tytule podobno rzecz znana na forum,ale nie umiem znależć 

żadnego tematu jestem ciekaw czy ktoś z Kolegów poradził sobie z tym kłopotem

nie wiem czy to skrzynia czy może coś ze sprzęgłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie terkotanie, kiedy?? Czy jak wciśniesz pedał sprzęgła przestaje terkotać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M@reS napisał:

Jakie terkotanie, kiedy?? Czy jak wciśniesz pedał sprzęgła przestaje terkotać ??

terkocze tylko na wolnych obrotach po wciśnięciu sprzęgła cichnie

tak myślę,czy to nie jest powiązane z wysprzęgnikiem i łożyskiem dociskowym?

dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzęglik tak terkoce........czasami i nowe potrafią tak terkotać.  Zobacz jak wygląda sprzęgło jak nikt go do tej pory nie ruszał to pomału będzie na nie czas z osprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, M@reS napisał:

Wysprzęglik tak terkoce........czasami i nowe potrafią tak terkotać.  Zobacz jak wygląda sprzęgło jak nikt go do tej pory nie ruszał to pomału będzie na nie czas z osprzętem.

Dziękuję Kolego za szybką pomoc auto mam od miesiąca jest z polskiego salonu i ma 43tys przebiegu wątpię aby cokolwiek było robione przy sprzęgle

będę to obserwował jeszcze raz dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ryszard52 napisał:

terkocze tylko na wolnych obrotach po wciśnięciu sprzęgła cichnie

Łożysko wałka sprzęgłowego, można powiedzieć że ten typ tak ma. Naprawa nieopłacalna bo trzeba skrzynię rozbierać.

Jedyne co możesz zrobić to wymienić olej w skrzyni, na pewno nie zaszkodzi.

Wysprzęglik hałasowałby gdyby było wciśnięte sprzęgło bo wtedy łożysko jest obciążone. Także w tym przypadku to nie to. Wciskając sprzęgło rozłączasz skrzynie i wałek sprzęgłowy się nie obraca, dlatego cichnie. U mnie też tyrkocze na luzie, sprzęgło niedawno wymieniałem razem z wysprzęglikiem, ale powód wymianny był inny.

Edytowane przez marcintju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie terkotał na luzie właśnie wysprzęglik, po wciśnięciu sprzęgła terkotanie ustawało............, po wymianie kompletu sprzęgła nic nie terkoce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcintju napisał:

Łożysko wałka sprzęgłowego, można powiedzieć że ten typ tak ma. Naprawa nieopłacalna bo trzeba skrzynię rozbierać.

może i naprawa jest droga,ale co będzie jeżeli to łozysko się rozleci?

a wysprzęglik w tym aucie jest faktycznie dziwnie zbudowany i według mnie może hałasować

dlatego ciekawy jestem czy ktoś z Kolegów próbował się z tym uporać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ryszard52 napisał:

może i naprawa jest droga,ale co będzie jeżeli to łozysko się rozleci?

Nie rozleci się, prędzej coś innego w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcintju napisał:

Nie rozleci się, prędzej coś innego w skrzyni.

czyli trzeba z tym żyć i jeżdzić

Edytowane przez Ryszard52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Ryszard52 napisał:

czyli trzeba z tym żyć i jeżdzić

Kiedyś kombinowałem z gęstszym olejem 80w90, była poprawa, ale jak zrobiło się chłodno to biegi ciężko wchodziły zanim skrzynia się dobrze zagrzała. Obecnie mam taki jak ma być 75w80 GL-4 i nic sobie nie szukam, skrzynie używane są tanie, jak się rozleci to się wymieni :)

Jest to nie jeden przypadek na tym forum, dlatego uważam że ten typ tak ma, taka konstrukcja skrzyni...renault, marka zobowiązuje :D.

Edytowane przez marcintju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio dolałem takie cudo do skrzyni Forte Diff And Gear Treatment 125ml trzeba trochę pojezdzić i zobaczymy czy to coś da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...