Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rezystor dmuchawy qashqai j11


Rav81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś może podzielić się wiedzą, gdzie znajduje się rezystor dmuchawy.? Nie znalazłem w googlu żadnych informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rav81 napisał:

Witam. Czy ktoś może podzielić się wiedzą, gdzie znajduje się rezystor dmuchawy.? Nie znalazłem w googlu żadnych informacji. 

Pewnie przy silniku dmuchawy to przesrane rozbierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystor nagrzewnicy w J11 jest tuż obok pokrywy filtra klimy.Wchodzą do niego dwie czarne kostki z dość grubymi przewodami i jest przykręcony jednym wkrętem.

https://allegro.pl/oferta/nagrzewnica-qashqai-ii-j11-1-6-dci-7238020822

Przedostatnie zdjęcie pokazuje jak wygląda i gdzie jest.Po lewej w dole widać część kratki-zaślepki filtra klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by w naszych kaszanach obroty silnika były sterowane przez rezystor - wg mnie będzie tam regulator PWM.

Jak miałem scenica to padał ten regulator... co chwilę (raz na pół roku czasem częściej). Ale wtedy zamiast wydawać 150zł na nowy wystarczyło wymienić tranzystor za 7 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystorów dawno już nie ma w użyciu. Sterowanie jest elektroniczne, a elementem wykonawczym tranzystor dużej mocy. Dwadzieścia lat temu jak miałem Megane to naprawa ograniczyła się do ponownego jego podlutowanie - zimne luty na tranzystorze. Oczywiście na tym elemencie może wydzielać się duża moc i zawsze musi mieć radiator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...