Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lift zawieszenia


PSK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mojo pierwszy post więc miło mi wszystkich powitać. Przemek z okolic Żywca z tej strony. Piszę z prośbą o poradę kolegów którzy mają doświadczenie z Pathfinderem i modyfikacją seryjnego zawieszenia. Wczoraj zorientowałem się, że tył siadł porządnie, więc stoję przed dylematem czy wymienić oryginalne sprężyny na to samo, czy coś mocniejszego i przy okazji delikatny podniesienie. Auto użytkuję również w terenie i często z obciążeniem na przyczepie (zwożone drewno itp. ciężkie nie wyważone ładunki). Auto jest również rodzinnym pojazdem więc wyjazdy kilka razy w roku z pełną obsadą i bagażami po dach, czasem box. Pomyślałem żeby może jednak zainwestować w coś mocniejszego niż seryjne elementy zawieszenia i szarpnąć się na mocniejszy zestaw od Ironman'a OME itp. Pytanie czy warto? Czy wytrzyma więcej, dłużej? Czy wystarczy gotowy zestaw mechanik i działa, czy jak przeczytałem w kilku niepokojących postach trzeba pozmieniać wiele drobniejszych elementyw i kombinować i nie zawsze jest jak powinno. Auto się ślizga, tańczy, skacze itp...Na koniec jeśli warto to czy ktoś z was ma doświadczenie z jakimś konkretnym zestawem z konkretnej firmy? Podobno to co dobre na jednym aucie nie koniecznie sprawdzi się na innym.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za opinie, porady. Długo z taką niską d*pą nie pojeżdżę więc muszę podjąć decyzję na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego. 

Witamy posiadacza patha. 

Ja mam ironmama +2'. Z przodu plus 100kg (chyba), tył +150kg. Przód przygotowany pod wyciągarkę i płyty ochronne, tył pod ciąganie przyczepy i bagaże w bagażniku. 

Do kompletu pouliretany na całym zawieszeniu i dystanse 30mm.

Samochód jest bardziej stabilny, nie buja nim po asfalcie. Jest co prawda sztywniejszy ale mnie to nie przeszkadza. 

Poszukaj na forum, znajdziesz wiele parę opisów lift ów. 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie trzeba. Ale z dystansami zdecydowanie lepiej wygląda. 

Po za tym, według mnie, lepiej prowadzi się w terenie, po drogach polnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...