Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] mielenie kołami i kontrolka ABS


rafp11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wjeżdżając do garażu trochę pomieliłem kołami (jest zima a do garażu mam pod górkę) i tak po ok 20 sek takiego mielenia zapaliła mi się kontrolka abs-u. No i pytanie dlaczego przecież nie hamowałem i drugie jak ją teraz skasować bo się ciągle świeci pomimo zgaszenia i zapalenia silnika.Auto to P11 2,0 `97

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

spowodowałeś wygenerowanie błędu awaria czujników abs. Tylne czujniki wskazywały 0km/h, a przednie znaczną prędkość. Generalnie powinno wystarczyć wyłączenie silnika (w moim ten błąd się sam kasuje po wyłączeniu, właczeniu i ruszeniu). Nieraz trzeba odłączyć akumulator na kilka minut (ale też skasują się ustawienia podstawowe sterownika silnika) lub skasować błędy komputerem diagnostycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reset kompa walnij i po sprawie, jak to nie pomoze to być moze zasyfiły się czujniki albo pierścienei ABS które są na przegubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszło mu po ponownym uruchomieniu silnika przejechaniu kawałka i hamowaniu do zadziałania abs-u. dziwi mnie tylko fakt zadziałania tego układu bez wciśnięcia pedału hamulca. Pozdrawiam i dzięki za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
Przeszło mu po ponownym uruchomieniu silnika przejechaniu kawałka i hamowaniu do zadziałania abs-u. dziwi mnie tylko fakt zadziałania tego układu bez wciśnięcia pedału hamulca. Pozdrawiam i dzięki za wszystkie porady.

układ monituje cały czas, więc co w tym dziwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydawało ,że układ abs-u aktywuje się dopiero po naciśnięciu pedału hamulca, co innego SRS czy układ kontroli trakcji które czuwają cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spowodowałeś wygenerowanie błędu awaria czujników abs. Tylne czujniki wskazywały 0km/h, a przednie znaczną prędkość. Generalnie powinno wystarczyć wyłączenie silnika (w moim ten błąd się sam kasuje po wyłączeniu, właczeniu i ruszeniu). Nieraz trzeba odłączyć akumulator na kilka minut (ale też skasują się ustawienia podstawowe sterownika silnika) lub skasować błędy komputerem diagnostycznym

Dokładnie tak jak pisze cornholio78.

 

To samo dzieje się przy pomiarach na hamowni. W moim przypadku wystarczyło przejechać kilkanaście metrów, aby wyresetować kontrolkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...