Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czy można założyć felgi z Renault


Felson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Rozglądam sie właśnie za stalowymi felgami na zimę do mojej Micry, szukam takich o średnicy 13 cali. Na razie w Krakowie nie znalazłem żadnych używanych od Nissana. Za to trafiłem na felgi od Renault (bodaj od Clio). Patrząc na podane wymiary różnią się one minimalnie większą średnicą osadzenia - Nissan ma 59mm a Renault 60mm.

 

Czy mocując takie felgi trzeba stosować pierścienie redukujące? Bo słyszałem, że bez nich koło może bić. Z drugiej strony różnica rozmiaru nie jest duża, więc może będzie ok. Ktoś tak próbował?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Rozglądam sie właśnie za stalowymi felgami na zimę do mojej Micry, szukam takich o średnicy 13 cali. Na razie w Krakowie nie znalazłem żadnych używanych od Nissana. Za to trafiłem na felgi od Renault (bodaj od Clio). Patrząc na podane wymiary różnią się one minimalnie większą średnicą osadzenia - Nissan ma 59mm a Renault 60mm.

 

Czy mocując takie felgi trzeba stosować pierścienie redukujące? Bo słyszałem, że bez nich koło może bić. Z drugiej strony różnica rozmiaru nie jest duża, więc może będzie ok. Ktoś tak próbował?

 

Pozdrawiam

 

Swego czasu widzialem na allegro kilka kompletow 13" do micry, nawet na klubowej gieldzie ktos sprzedawal komplet 13" z sunny. Wszystko to bylo w fajnych cenach. Poszukaj jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest taki sam rozklad srub? Bo ceny srub plywajacych moze przewyzszyc wartosc felgi :roll:

 

Dokladnie, rozstaw jest 4x100, a Renault jako jedyna marka ma wieksza srednice otworu centrujacego od Nissana (o 1 mm).

Felgi z VW, Hondy, Opla itp trzeba roztaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a jest taki sam rozklad srub? Bo ceny srub plywajacych moze przewyzszyc wartosc felgi :roll:

 

Dokladnie, rozstaw jest 4x100, a Renault jako jedyna marka ma wieksza srednice otworu centrujacego od Nissana (o 1 mm).

Felgi z VW, Hondy, Opla itp trzeba roztaczac.

 

Dokładnie popieram kolege Micra ma to samo co nismo bo sam mam feluchy od micry co do pierścienia centrującego powinien byc stosowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...