Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Olik

Czujnik ciśnienia w oponach

Recommended Posts

Olik

Po dopaleniu auta zapaliła mi sie kontrolka ciśnienia w oponach. Sprawdziłem ciśnienie i wszędzie było dobre. Zepsuty czujnik? 

Kiedys miałem dziurę w oponie tylnej i żadena kontrolka nie wyskoczyła. Mam wątpliwości czy posiadam taki czujniki w oponach (sa to stalowe felgi). 

Da sie to jakoś wyłączyć? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czech

Czujniki można montować w każdych felgach. System jest narzucony przepisami i nie można go wyłączyć z poziomu użytkownika. Każdy czujnik ma w środku baterię która musi się kiedyś rozładować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Olik

Byłem sprawdzic u wulkanizatora. Nie mam czujników w wentylach (zrzucane opony z felg) tak jak myślałem. Co mogłoby paść żeby ta kontrolka sie zapaliła? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czech

Są dwa systemy kontroli ciśnienia. Obecnie jest stosowany pomiar bezpośredni przez czujniki zamontowane w kołach. Wcześniej był stosowany system pośredni. System był oparty o impulsy z układu ABS. Przez ich zliczanie i porównywanie informował (bardzo niedokładnie) o możliwym spadku ciśnienia. Był to raczej system wskaźnikowy niż pomiarowy. Wszystko wskazuje że masz ten starszy system. Przyczyną zapalenia się kontrolki może być uszkodzony pierścień lub czujnik ABS-u, lub wadliwa (uszkodzona) elektronika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×