Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Owiewki Heko


ranger

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy ktoś montował w Note I owiewki Heko zwane deflektorami ? Czy założenie tego dodatki sprawia jakieś problemy? Czy nie ma problemu z domykaniem szyb? Przyglądałem się uszczelce okna w Note i wygląda trochę inaczej niż się spodziewałem i mam trochę wątpliwości a chciałbym zamontować ten wynalazek. Miałem w kilku samochodach i dobrze się sprawował - szczególnie dają możliwość zostawienia uchylonych nieco okien w upalne dni bez ryzyka zalania w razie deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzałem po zakupie Notka jeszcze w Polsce. Miałem możliwość przymierzyć przed zakupem i.........ciasno :(. Szyba zamyka się nie całkiem do końca i mocno trze. Może się to kiedyś by wyrobiło, ale na pewno ucierpiała by szyba i plastik z owiewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Co prawda założyłem nie w Note, ale w Pulsarze. Sprawują się elegancko. Żadnych oporów czy to przy otwieraniu czy zamykaniu okien.
Podobnie jak Ty, używałem HEKO w poprzednim aucie. Do Pulsara zostały dodatkowo wyposażone w blaszki rozpychające rynienkę uszczelki po założeniu owiewki. Jest OK.

15 minut temu, M@reS napisał:

Miałem możliwość przymierzyć przed zakupem i.........ciasno :(. Szyba zamyka się nie całkiem do końca i mocno trze. Może się to kiedyś by wyrobiło, ale na pewno ucierpiała by szyba i plastik z owiewki.

Dostałeś do tych owiewek blaszki rozpychające i zastosowałeś je ? Zakup owiewek u producenta, czy "gdzie taniej" ? Blaszki w kształcie "U" dociskają owiewkę do zewnętrznej powierzchni uszczelki, zapewniając poprzednią szerokość uszczelki w miejscu założenia owiewki. Jeżeli założyłeś bez blaszek, to masz, jak opisujesz.
Zwróć szczególną uwagę od 1'00" filmu

https://youtu.be/efIU2aaZcaU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W poprzednim NOTE miałem założone takie owiewki tylko że oryginalne nissana to wszystko pasowało i chodziło bardzo dobrze. Jeśli te HEKO są dobrze dopasowane to jak najbardziej polecam bo to fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega problem. Oryginalne są przyklejane do ramki drzwi. Zawsze będą pasować. Te od HEKO są wkładane pod uszczelkę, która w Note jest nieco inna niż w innych samochodach. obawiam się, że będzie tarło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma rozpórek aluminiowych w prowadnice szyby żeby trochę rozszerzyć górę to będą tarły. Po jakimś czasie robi się matowa obwódka na owiewce.

Oryginalne nissana są tak jak piszesz przyklejane i dolegają zawsze. HEKO jest na wcisk w prowadnice i góra minimalnie lata w szczelinie. Musiały by być rozpórki mocowane do owiewki i całość wkładana w szczelinę okna. Wtedy szyba będzie chodzić w swojej prowadnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...