Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

montaż czujników cofania


Ryszard52
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy mam zamiar zamontować czujniki cofania i w związku z tym mam takie  pytania

1 czy jest to możliwe do zrobienia bez zdejmowania tylnego zderzaka?

2 jak przejść kablami czujników do środka auta?

może ktoś z Kolegów zakładał takie czujniki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest możliwe bo pod zderzakiem jest gruba pianka. Musisz ją odpowiednio wyciąć pod czujniki.

Kabelki przekładasz przez kratki wentylacyjne do grodzi bagażnika, są o ile się nie mylę dwie z gumową zasłoną.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trochę lipa,bo boję się zdejmować zderzak 

że póżniej nie założę go równo

jak myślisz Kolego? da się go założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, też zdejmowałem i jedynie trzeba uważać na zaczepy od góry bo można urwać haczyki. A jak pomału zdemontujesz ze ślizgów i tych zaczepów to pójdzie. A i dół jest na śrubki z osłoną plastikową skręcony. Jak się przyjrzysz gdzie są śruby od ślizgów to nawet nadkola nie trzeba ściągać. A i te plastiki pod lampami tylnymi też trzeba demontować.

Zobacz to.......http://prntscr.com/tncitk

Na rozpisce tego nie widzę, ale od góry są właśnie takie zaczepy plastikowe, i na nie musisz uważać. Jak odsuniesz lekko zderzak pod rynną uszczelki to po obu stronach są te mocowania.

Edytowane przez M@reS
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M@reS napisał:

Na rozpisce tego nie widzę, ale od góry są właśnie takie zaczepy plastikowe, i na nie musisz uważać. Jak odsuniesz lekko zderzak pod rynną uszczelki to po obu stronach są te mocowania.

właśnie boję się o te różne zaczepy i haczyki

zdjąłem tą osłonę na progu bagażnika,gdyby założyć czujniki w tej" listwie "zderzaka to dwa  środkowe przechodzą przez wycięcia w tym piankowym absorberze

niestety dwa zewnętrzne nie podejdą,chyba że jest jakieś dojście od dołu zderzaka

ogólnie czarno to widzę

trzeba chyba iść w kierunku kamery cofania

dziękuję Ci Kolego za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...