Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju w skrzyni 1.6 DiG-t


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie...własnie dokonałem rzeczy o której wielu mówi że nie warto,nie robi się tego,lub nie powinno.Pomijając utyskiwania malkontentów wymieniłem po przebiegu 33tys i nie załuję jak zobaczyłem to co wyciekło1924874040_2020076.thumb.jpg.fecfc7ad17feb26a09e2350ff92f8d42.jpg

Czarny żur jak z silnika diesla...a to tylko skrzynia.Wymiana jest prosta,trzeba zdjąć lewe koło ,odpiąć z przodu i lewej strony osłonę pod silnikiem i kluczem kwadrat 8mm odkręcić korek,wcześniej podstawiając naczynie o pojemności większej jak 2L.Po odkręceniu koła zobaczycie na wprost w skrzyni białą śrubę plastikową,to jest wlew oleju.Olej zlany czas na zalanie.Pojemność skrzyni 1.9L u mnie zeszło...około 1.5L odliczając jeszcze 250ml wlanego wcześniej Militecu,no to było jakieś 1.25L trochę mało.Olej dedykowany to 75W80 G4 zalałem olejem PMO full syntetyk 75W80G4+

343013609_2020075.thumb.jpg.43718a68bf9fab0e9db8db875859097e.jpg

Gratis od firmy :D

Zalanie skrzyni bardzo proste,1m węża ogrodowego 15mm,wywiercony otwór 13 w nakrętce butelki

1129870355_2020077.thumb.jpg.f6ccb98eef0f154366ef3ca3c5ebd7c3.jpg

Wąż osadzony w otworze poprowadzony z góry obok akumulatora.Zalewanie około 3min...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż sie boje co jest u mnie po 60kkm.....

 

Ale chyba w serwisówce nie ma planu na wymianę oleju w skrzyni a tylko kontrola poziomu.

Czego pewnie i tak nikt nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wymienialem olej w skrzyni J10 - przebieg 144 tys, olej od nowości i był na pewno duzooo czystszy niż ten Twój. Nawet taki bursztynowy bym powiedział. 

Nigdy nie narzekałem na pracę skrzyni jednak po wymianie czuć, że jest lepiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyku,właśnie ta kontrola nie dawała mi spokoju.Bo jak napisałem,dolałem do skrzyni 250 ml Militec-1 i nic nie wyciekło z otworu kontrolnego....Wymiana potwierdziła moje obawy,było mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód przechodzi kontrolę przed sprzedaniem w salonie. Powinni sprawdzić. Tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Brzyk napisał:

Ale tu chyba trzebaby winić fabrykę?

Dokładnie,a z drugiej strony jak pisze  Krzysrob....ASO daje ciała.

Były przypadki wymiany skrzyń,bo nie było oleju od nowości!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód przechodzi kontrolę przed sprzedaniem w salonie. Powinni sprawdzić. Tak myślę.
Hmm. Raczej chyba w teorii.
Wątpię że salon tak na prawdę wyśle nowy samochód na serwis żeby coś nie porysowali. Choćby dlatego.
Moze powietrze, jak widać placka.
Był już poruszany temat braku płynu chłodniczego .np mój przypadek
Na 2 dzień po kupnie byłem w ASO bo nie było płynu chłodniczego w zbiorniku.
To już nie mówię o skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę na razie zbyt wiele mówić bo za mało jeszcze jeździłem...ale wydaje mi się że chrupniecie zniknęło,albo jest głęboko wyciszone i złagodzone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JACKO29

wszystkie wersje silnikowe mają tą samą skrzynie?

Jaki to model skrzyni? - pytam pod kątem pojemności skrzyni, tzn. czy do wszystkich wersji wchodzi tyle samo oleju, tj. 1,9L jak napisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lałem według wskazań książki serwisowej.Jest tam tylko jedna skrzynia wyszczególniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hej.

Czyli 2 litry wystarczą do skrzyni manualnej?!

Edytowane przez Marcin2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na górze że pojemność skrzyni to 1.9L 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tam wymieniam olej w skrzyni przy każdym przeglądzie:) przecież nie jest to kosmiczny wydatek a jak dla mnie skrzynia to jeden z najsłabszych elementów w tym aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A no :) na aso bym nie liczył, tak samo jak nie informują że w niskich temp warto by było rozgrzewać nie tylko olej silnikowy ale i ten w skrzyniach automatycznych, a to trochę trwa :) w ogóle takie wartości jak temp oleju w silniki i skrzyni powinny być dostępne w każdym aucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc, szukalem ale nie znalazlem tematu wymiany oleju w skrzyni manualnej silnika 1,2 dig-t. Mam pytanie czy ktos z was wymianial olej?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...