Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Piszczacy pasek lub napinacz w Note 1.6


rafroz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z piszczeniem paska lub napinacza w Note 1.6 automat 2006. Zmieniłem pasek wielorowkowy 12 miesięcy temu wszystko było super lecz ostatni zauważyłem ciche piszczenie a już jak wrzucę wsteczny bieg piszczenie się nasila!!!ktoś miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę poradzić tylko taki sposób. Prawdopodobnie to wina paska. Ja mam wprawdzie benzyniaka, ale zmieniałem u siebie pasek dwa razy . Paski były kupowane w Intercars. Jeden był Bosch, a drugi Conti. Oba po okresie 3-4 miesięcy jeżdżenia zaczynały piszczeć. W końcu kupiłem w serwisie nissana oryginał. Jeżdżę już jakiś czas i cisza.  Chyba tutaj trzeba szukać przyczyny. Prawdopodobnie zamienniki nie trzymają normy tak jak oryginalne. Na fabrycznym jeździłem ok. 9 lat. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wymieniałem z 3 lata temu....po roku zaczął popiskiwać, został lekko naciągnięty i do tej pory odpukać nic. Może mają tendencję do lekkiego rozciągania się i po lekkim naciągu chodzą OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem paski mają tendencją do piszczenia, szczególnie pod dużym obciążeniem (światła+ kręcenie kierownicą + klima). Ja pryskam od czasu do czasu na paski preparatem do pasków klinowych od K2 i jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...