Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kupno Qashqai'a 2020


Michel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mazda, mazda... Ładna i droga. Coście się tak tych turbo czepili? Skąd to twierdzenie, że silnik się rozleci? Macie jalieś statystyki czy opieracie swoje twierdzenia na forum czy na zasadzie kolega koledze mówił? Mam w rodzinie i u znajomych juke-i i qq, które na tych kosiarkach są już w okolicach 200kkm i nic absolutnie się nie dzieje. Ja ostatnio swoim jechałem zapakowanym 5 osobami o łącznej masie ok. 550 kg. Bez problemu rozpędzałem na A4 do 150-160 km/h i więcej, a wcześniej się nasłuchałem jak ten silnik puchnie. Mogę śmiało teraz stwierdzić, że to bzdura. A wczoraj jak sam jechałem i się śpieszyłem to wyjątkowo cisnąłem. Wyprzedziłem jakąś w miarę nowe A3, w któreś się koleś nakręcił jak go wyprzedziłem. Owszem wcześniej jak widziałem jak wyprzedza przede mną to lepiej mu to przyśpieszało. Jak go łyknąłem to zaczął świrować, chyba nie mógł zmieść, że jakiś nissan go wyprzedził. Cisnął, cisnął, nie nędę pisał jaką prędkość miałem momemtami. Koniec końców, nie dał rady mnie już wyprzedzić i po jakiś 20 km sobie odpuścił i sądzę, że ta wasza mazda 150 KM też ny mi rady nie dała. 

 

Oczywiście ja piszę o 1,2, ale z tego co widzę qq z 1,3 i 160KM ma lepsze przyśpieszenie do 100 niż mój, a i elastyczność pewnie ma lepszą, i 50 niutów więcej. 

Edytowane przez tomkek1912
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomkek1912 napisał:

Oczywiście ja piszę o 1,2, ale z tego co widzę qq z 1,3 i 160KM ma lepsze przyśpieszenie do 100 niż mój, a i elastyczność pewnie ma lepszą, i 50 niutów więcej. 

Coby nie mówić to 1.3 160KM w QQ to raczej z tych żwawszych na drodze :) Ale i 1.2 dało się z rodzinką (2+3 os) nad może dojechać i nie być zawalidrogą, to benzyna, lubi obroty :)  W moim Xie 1.3 też pokazuje pazurki jak mu się depnie i powtórzę się: świetna współpraca z automatem DCT, aż chce się na światłach odpalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...