Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Android Auto - bezprzewodowo


Jumar

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś udało się skonfigurować Android Auto Wireless żeby działało? U mnie po kablu hula jak należy, ale bezprzewodowo niestety mimo różnych prób podejmowanych zgodnie z manualami z internetu, nie udało mi sie odpowiednio skonfigurować.  Uaktywniłem Developer Settings i "Enable Wireless Projection" w ustawieniach Android Auto ale niestety hardware Nissana chyba jednak nie wspiera takiego sposobu przesyłania danych miedzy telefonem a wyświetlaczem samochodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bezprzewodowo nie da się. Tak jak napisałeś, brak wsparcia hardware Nissana dla Wireless Android Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam, czy to jest rzeczywiście kwestia hardware czy softu i np w przypadku jakiejś aktualizacji Nissan mógłby taką funkcjonalność ewentualnie dodać.? Samo Wifi moje radio ma  wbudowane, ale potrafi go użyć jedynie do pobrania aktualizacji oprogramowania. 

Znalazłem też takie "cudo," które zasadniczo działa bezprzewodowo z systemem Appla, czy ktoś wie dlaczego z Androidem jedynie przewodowo, ograniczenia techniczne systemu?

https://allegro.pl/oferta/carlinkit-bezprzewodowy-adapter-carplay-wireless-9505623435

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję potestować Wireless Android Auto w samochodzie, który nie był wyposażony w ładowarkę indukcyjną. Więc po dwóch godzinach korzystania z tej funkcjonalności i z nawigacji Google Maps i tak musiałem podłączyć telefon do ładowania przy pomocy kabla, aby po dojechaniu na miejsce móc przez drugą połowę dnia korzystać z telefonu.

A czy da się to zrobić poprzez aktualizację oprogramowania, to już pytanie do Nissana. Soft do części multimedialnej w naszych autach piszą Hindusi.

Ps.
Ten adapter, co podlinkowałeś według opisu działa również z Androidem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o takie krótkie przejazdy, gdy nie ma sensu wpinać i wypinać kabla.  Na dłuższą trasę i tak kabel pozostanie niezastąpiony, do czasu aż ładowarki indukcyjne na dobre zagoszczą i w samochodach i telefonach. 

Co do adaptera, to właśnie mnie zastanawia, ]że w przypadku Iphona obsługuje zarówno połączenie przewodowe jak i bezprzewodowe a na androidzie jedynie przewodowe, wiec mojego problemu nie rozwiązuje. Może  Google mógłby coś z tym zrobić żeby zbytnio nie odstawać ? :)  Pozostaje czekać na łaskę, bądź niełaskę hinduskich programistów Nissana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...