Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana fabrycznych głośników.


Boczowro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Boczowro napisał:

Witam.

Czy może ktoś z was wymieniał przednie głośniki na inne i czy w ogóle się da?:shiftyninja:

Dołączam się do pytania jeśli można , bo też noszę się z zamiarem wymiany przednich jak i tylnych.. może od razu koledzy by polecili jakieś konkretne głośniki w niewygórowanej kwocie , ale żeby grały lepiej niż fabryczne 

Edytowane przez pawelcypr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wymienić , wymiar 165mm . Moje przód Hertz DSK 165.3 bez tweeterów , tył HERTZ EV 165L.5 + tweetery z kompletu od przodu .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, głośniki w drzwiach, wiadomo że można wyjąć po zdjęciu poszycia drzwi, ale czy ktoś wie/wymieniał przetworniki wysokotonowe w podszybiu? Niestety żadnej video czy foto relacji nie znalazłem w sieci, co odkręcić gdzie podważyć aby się tam dostać. 

Mowa o QQ, bo widzę że x trail ma zaślepki chyba na śrubę przy gwizdkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz to w instrukcji serwisowej. Z tego co pamiętam chyba trzeba zdjąć osłonę słupka i cały pas przedni kokpitu. Bo sam na to patrzyłem (przynajmniej w X, ale to chyba jest tak samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą głośników trzeba koniecznie poprawić ogólne wygłuszenie drzwi, jakie dała fabryka. Nie wiem czy jest sens samej wymiany głośników bez poprawy drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na Aledrogo dedykowane do QQ z dystansami z MDF lub plastikowe.

Wytłumienia nie ma żadnego,goła blacha.Jedynie dali kawałek folii z przylepionym białym filcem.

Głośniki to jakiś żart-kosz z plastiku i magnes jak z gwizdków. Na szczęście jest dobry dostęp do wnętrza drzwi.

IMG_20200822_085006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 19:32, Boczowro napisał:

Są na Aledrogo dedykowane do QQ z dystansami z MDF lub plastikowe.

Wytłumienia nie ma żadnego,goła blacha.Jedynie dali kawałek folii z przylepionym białym filcem.

Głośniki to jakiś żart-kosz z plastiku i magnes jak z gwizdków. Na szczęście jest dobry dostęp do wnętrza drzwi.

IMG_20200822_085006.jpg

No właśnie, w pierwszej kolejności musisz pozbyć się tej blachy, tzn dokładnie ją okleić matami, potem trzeba stworzyć odpowiednie środowisko do pracy dla głośników - patrz jak zbudowane są kolumny, na końcu myślisz o przewodach, a później głośniki (i ewentualnie zwornice).

To taka moja subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzałem się dziś do wymiany głośników, w tym oczywiście wysokotonowych. Zamieszczam parę zdjęć z demontażu dla tych którzy chcieliby się tym zająć.

Aby dostać się do gwizdków należy zdemontować osłony słupków. Po zsunięciu kawałka uszczelki przy słupku odchylamy osłonę. Widzimy dwie spinki w kolorze zielonym- tzw zrywalne. Aby je wyczepić, za pomocą długich szczypcy przekręcamy pasek spinki o 90 stopni i bez problemów wychodzą. Po zwolnieniu tych spinek osłona wychodzi do góry.

Podobnie z drugą stroną. Maskownica pod szybą jest zamocowana na 12 spinek z metalowymi elementami ale podważając z jednej strony wychodzi  bez problemów- nie trzeba używać dużej siły. Po odłączeniu czujnika nasłonecznienia pociągając do siebie cała osłona wyjeżdza. Gwizdki zamocowane są w profilowanych osłonach, musimy je podważyć od spodu- miejsca na palce jest sporo i po rozłączeniu wtyczki są nasze. Cała operacja trwa z górą 15 min. Na tym na razie skończyłem bo pogoda nie sprzyja zabawie z głośnikami, problem teraz jak podłączyć do wtyczki nowy tweeter bo w tym przypadku nie dostałem przejściówek... no i nie wiem czy w miejscu starego będzie pasować nowy gwizdek.

20200902_103701.jpg

20200902_103850.jpg

20200902_104005.jpg

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia z demontażu, co do podłączenia tweeterów to nie wiem czy nie potrzeba nowych kabli pociągnąć od midbasowych w drzwiach, aby zwrotnica (zakładam że taką masz w zestawie) mogła prawidłowo zadziałać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zwrotnice montuje się tylko przy tweeterach, montuje zestaw Audio system X165. Rozmawiałem z dystrybutorem systemu- co prawda Audio system rozważa dodatkową zwrotnicę na midbass ( sfera projektu) ale na razie ze względu na umiejscowienie głośników na dole nie jest wymagana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie o zwrotnicy na nowym kabelku od głośników z drzwi do tweeterów w podszybiu mowa. Wykorzystując już istniejąca instalacje do podłączenia nowych gwizdków to nie wiem czy można zamontować zwrotnice nową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujekgoodadvice napisał:

No dokładnie o zwrotnicy na nowym kabelku od głośników z drzwi do tweeterów w podszybiu mowa. Wykorzystując już istniejąca instalacje do podłączenia nowych gwizdków to nie wiem czy można zamontować zwrotnice nową. 

Trzeba się dowiedzieć co montowała fabryka. Nie podejrzewam żeby montowali zwrotnice. Trzeba poszukać czy przy gwizdku niema kondensatora. Jeśli jest to on robi już za filtr. A co do jakości kabli to się nie wypowiem. Ja słyszę różnice jak wymieniłem w kinie domowym kable z miedzi oczyszczanej na Melodika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kable do głośników wysokotonowych i głośników w drzwiach wyprowadzane są z tych samych wyjść z radia bez żadnych zwrotnic. Głośnik wysokotonowy zamontowany oryginalnie posiada wbudowany kondensator. Odłączając oryginalnego tweetera mamy podłączenie bezpośrednio do radia i dlatego zabezpieczając głośnik przed spaleniem odcina się dół częstotliwości podłączając tweeter poprzez "zwrotnicę" ( dwa kondensatory podobno wysokiej jakości). Bez sensu zatem ciągnąć dodatkowe kable z drzwi do tweeterów...

tweeter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja montowałem takie Hertz DSK165.3 tweetery poszły na tył + HERTZ ENERGY EV F165.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystko pasowało plug&play czy jakieś przeróbki były konieczne? Jesteś zadowolony z tych głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pasowało , dokupiłem tylko dystanse mdf . Plastikowe są liche . Z głośników jestem zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy głośniki z tylu mają taki sam rozmiar jak przednie?
Wymieniłem z przodu na Hertz DSK165 i zastanawiam się nad takimi samymi z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ze warto przy wymianie wygłuszyć drzwi, czy robiliście to? Polecicie jakąś filię na Alledrogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wygłuszałem matami butylowymi i pianką (bitmat). Na razie tylko przednie drzwi i sprawdzałem efekt na postoju - różnica jest zdecydowana.
Na zewnątrz również wyraźniej mniej dźwięków się wydostaje, ale zostają mi do zrobienia tylne drzwi, w których chciałbym przy okazji również zmienić głośniki,
a potem chciałbym jeszcze wykleić matami całą przestrzeń bagażnika z nadkolami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, robko napisał:

Ja wygłuszałem matami butylowymi i pianką (bitmat). Na razie tylko przednie drzwi i sprawdzałem efekt na postoju - różnica jest zdecydowana.
Na zewnątrz również wyraźniej mniej dźwięków się wydostaje, ale zostają mi do zrobienia tylne drzwi, w których chciałbym przy okazji również zmienić głośniki,
a potem chciałbym jeszcze wykleić matami całą przestrzeń bagażnika z nadkolami.

Może jakis manualik? tez się przymierzam. Bagaznik wydaje sie bardzo głosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smakorna YT znajdziesz filmiki jak bezboleśnie zdemontować tapicerkę,
a tutaj podejrzałem efekt końcowy i na tym się - mniej więcej - wzorowałem :)
https://www.essa.com.pl/galeria/index.php
Ja co prawda pod pokrycie drzwi dałem piankę zamiast maty. Nie chciałem za bardzo obciążać drzwi, a maty swoje ważą.
Wydaje się, że roboty nie jest dużo, mimo wszystko wyszło mi ok. 3 godzin na jedne drzwi.

Edytowane przez robko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedź dla zainteresowanych - w J11 głośniki w drzwiach z tylu i z przodu są takie same.
Mają jakieś inne symbole, ale wymiary i moc identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...