Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana fabrycznych głośników.


Boczowro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.07.2021 o 13:41, robko napisał:

@Smakorna YT znajdziesz filmiki jak bezboleśnie zdemontować tapicerkę,
a tutaj podejrzałem efekt końcowy i na tym się - mniej więcej - wzorowałem :)
https://www.essa.com.pl/galeria/index.php
Ja co prawda pod pokrycie drzwi dałem piankę zamiast maty. Nie chciałem za bardzo obciążać drzwi, a maty swoje ważą.
Wydaje się, że roboty nie jest dużo, mimo wszystko wyszło mi ok. 3 godzin na jedne drzwi.

O to nawet moja fura ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drds możesz mi powiedzieć, czy u Ciebie są wygłuszone tylko drzwi i bagażnik - jak na zdjęciach?
A najbardziej interesują mnie Twoje wrażenia słuchowe. Mógłbyś opisać jak oceniasz zmiany?
Ja jestem na etapie drzwi tylnych, tzn. jutro planuję zacząć je "oklejać". Później zostanie mi wnętrze bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem takie Hertz DSK165.3 tweetery poszły na tył + HERTZ ENERGY EV F165.5

W którym miejscu zamontowałeś w tylnych drzwiach tweetery pozostałe z zestawu na przód?? Fabrycznie qq nie ma z tylu oddzielnych tweetów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piterros napisał:


W którym miejscu zamontowałeś w tylnych drzwiach tweetery pozostałe z zestawu na przód?? Fabrycznie qq nie ma z tylu oddzielnych tweetów.

A tu 

IMG_20190924_201906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli było wiercone :) Ja się chyba nie odważę i poprzestanę na wymianie głośników w przednich drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dołożyć . Jak dla mnie lepiej mogę ustawić pod siebie brzmienie . Jak będę miał wenę twórczą i czas to zainwestuje w jakiś porządny wzmacniacz i okablowanie . Lubię posłuchać nie głośno ale dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=96202]Smakor[/mention]na YT znajdziesz filmiki jak bezboleśnie zdemontować tapicerkę,
a tutaj podejrzałem efekt końcowy i na tym się - mniej więcej - wzorowałem
https://www.essa.com.pl/galeria/index.php
Ja co prawda pod pokrycie drzwi dałem piankę zamiast maty. Nie chciałem za bardzo obciążać drzwi, a maty swoje ważą.
Wydaje się, że roboty nie jest dużo, mimo wszystko wyszło mi ok. 3 godzin na jedne drzwi.

Widzę, że magik w qq ciekawie wybrnął z tematu kleistej mazi, którą przyklejona jest fabryczna folia do drzwi pod tapicerką. Porostu pozostawił fragmenty folii z klejem wycinając resztę folii. Dochodzę do wniosku, że to najlepsze rozwiązanie, bo oszczędza walki z tym kleistym, ciągnącym się specyfikiem (zaoszczędzany ok 30 min czasu na 1 drzwi).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piterros napisał:


Widzę, że magik w qq ciekawie wybrnął z tematu kleistej mazi, którą przyklejona jest fabryczna folia do drzwi pod tapicerką. Porostu pozostawił fragmenty folii z klejem wycinając resztę folii. Dochodzę do wniosku, że to najlepsze rozwiązanie, bo oszczędza walki z tym kleistym, ciągnącym się specyfikiem (zaoszczędzany ok 30 min czasu na 1 drzwi).

Ja jak swoje wyciszałem , to wytarłem klej z folii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2021 o 10:53, piterros napisał:


Widzę, że magik w qq ciekawie wybrnął z tematu kleistej mazi, którą przyklejona jest fabryczna folia do drzwi pod tapicerką. Porostu pozostawił fragmenty folii z klejem wycinając resztę folii. Dochodzę do wniosku, że to najlepsze rozwiązanie, bo oszczędza walki z tym kleistym, ciągnącym się specyfikiem (zaoszczędzany ok 30 min czasu na 1 drzwi).

Niestety przy pierwszych drzwiach zrobiłem ten błąd,  że oderwałem całą folie i bawiłem się później z tym dziwnym klejem, który o dziwo zaczął po paru godzinach wysychać. Przy następnych robiłem tak jak pisałeś. Ciekawi mnie tylko po co z powrotem naklejają ten powycinany kawałek filcu. Ja wolałem całość pod tapicerką wykleić pianką 6 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ciekawi mnie tylko po co z powrotem naklejają ten powycinany kawałek filcu. Ja wolałem całość pod tapicerką wykleić pianką 6 mm.

Dokładnie, zrobiłem jak piszesz.
Czy wymieniałeś tweetery i dokładałeś zwrotnice?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piterros napisał:


Dokładnie, zrobiłem jak piszesz.
Czy wymieniałeś tweetery i dokładałeś zwrotnice?

Na razie tweetery zostawiłem oryginalne. Nie mam wybitnego słuchu, ale moim zdaniem po wygłuszeniu drzwi i wymianie głośników tylko w drzwiach (przód i tył) zupełnie inaczej słucha się muzyki.
Przy okazji wymieniłem też sprzęt na polecany na innym wątku PX6 Dasaita. Jak dla mnie - rewelacja. Poza muzyką, w końcu nie muszę wyjmować telefonu, żeby użyć nawigacji :)
Fabryczna navi pomimo możliwości aktualizacji kart ze "znanego portalu aukcyjnego" ;) to nie było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję trochę temat, przymierzam się do wymiany zarówno fabrycznej nawigacji jak i głośników.

Chcę wymienić zarówno głośniki z przodu jak i z tyłu.

Czy ktoś może polecić coś wartego uwagi?

Czy ktoś ma doświadczenie z głośnikami Hertz, Audio System bądź Morel, a może zupełnie coś innego?

 

Dodatkowo jaką nawigację która obsługuje kamery 360, niekoniecznie od chinoli możecie polecić?

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu wymieniłem przód na Hertz DSK 1653 przy czym nie wymieniałem tweeterow z podszybia i nie montowałem zwrotnic w związku z tym.

Oprócz głośników potrzebujesz dystanse i adaptery/ konektory do połączenia z kostkami Nissana.

grają zdecydowanie lepiej od papierowych oem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 13:41, piterros napisał:

2 lata temu wymieniłem przód na Hertz DSK 1653 przy czym nie wymieniałem tweeterow z podszybia i nie montowałem zwrotnic w związku z tym.

Oprócz głośników potrzebujesz dystanse i adaptery/ konektory do połączenia z kostkami Nissana.

grają zdecydowanie lepiej od papierowych oem.

A robiłeś może przy okazji wymiany wyciszenie drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tylko przód na Focal Auditor RCX 165, do tego wygłuszenie i dźwięk jest o niebo lepszy. Teraz jest czysty bas a nie dudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam i mam pytanie przy wygłuszeniu dzwi tylnych matami j11 2020 r. Czy muszę się obawiać jakiś czujników w drzwiach i innych pułapek przy układaniu mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...