Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

System awaryjnego hamowania.


gret
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy jest mi ktoś w stanie sprawdzić czy moje auto ma taką funkcję? Wiem że jeśli zbyt szybko zbliżam się do pojazdu przede mną to wydaj sygnał ostrzegawczy. Nie wiem natomiast czy sam samochód zacznie hamować?

Jest to Nissan QQ II 2014r N-conecta VIN sjnfcaj11u1289691

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wydaje sygnał to masz. Dodatkowo ikonka na ekranie między zegarami i w menu można to chyba wyłączyć. 

maxresdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma w opcjach komputera tego i możliwości wyłączenia tego? Mogę sprawdzić wieczorem jakie wiązki siedzą i radar w tym samochodzie, i w jakich wersjach te wiązki są jeszcze. Po tym najpewniej uda się ustalić czy ma. Albo test na żywca :) ale n-connecta raczej to miała. 

Edit. Widzę, że mnie ktoś ubiegł.. :)

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gret czyli masz system awaryjnego hamowania.
Najpierw pika lekko, potem pika mocno i na tym małym ekranie między zegarami pojawia się taki pasek migający na biało-czerwono a potem hamuje :)

Ja raz przetestowałem i się udało - w sensie przyhamował i zrobiłem unik.

Polecam zobaczyć

 

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróćcie koledzy uwagę, że ten system nie zabezpiecza przed kolizją, a jedynie minimalizuje jej skutki

2 godziny temu, Jacoob napisał:

Ja raz przetestowałem i się udało - w sensie przyhamował i zrobiłem unik

I dokładnie tak to działa.
Kiedy pika, masz zareagować, a jeżeli dopuścisz do sytuacji, że system zareaguje za Ciebie, to w końcowej fazie przed "puknięciem" uratuje Cię tylko "unik" ... o ile będziesz miał na niego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potwierdzenie wyposażenie twojego samochodu FDPALBYJ11UGAHBABB (nie wiem czy tego nie ma gdzieś na którejś naklejce. Ostatnia litera B to właśnie m.in. opcja "SKIDA" czyli autonomous emergency braking. Wiązki komory silnika to: 24012-BD81C, która to występuje m.in. w wersji tekna i m.in. w samochodach z czujnikami parkowania przód, radarem i hamulcem awaryjnym, inteligentnym systemem parkowania. A masz spryskiwacze reflektorów? Wg numeru wiązka ta też występuje chyba w opcji ze spryskiwaczami. Teoretycznie można by dodać. Wiązka konsoli to: 24010-4ES5D czyli też taka jak w teknie.

Dziwne jest to, że numer wiązki wskazuje na teknę, a lampy są zwykłe.

A ogólnie różnorodność wiązek jest masakryczna.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziała. Potrzebny rysunek auta światła itp. Mi zatrzymało auto przed pasami jak auto przede mną nagle stanęło. Nie miłe uczucie dla pasażerów bo kierowca się spodziewa. Z automatem też pewnie mniej drastyczne bo z manualem zadusi ci silnik.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieszych i rowery chyba tak. Mi przed rowerzystą ostrzegalo. Ale przed kartonami nie :)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ mi  kilkanaście razy ostrzegał przed pojazdami i pieszymi. Dwa lub trzy razy zahamował gdy zbyt późno chciałem zareagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...