Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Prędkościomierz - regulacja.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sa się wyregulować prędkościomierz tak żeby wskazywał realną prędkość, a nie zaniżał?

Wnerwia mnie to, że niemal we wszystkich samochodach prędkościomierz zaniża prędkość.

W Note, który posiadamy też zaniża i to mocno. Gdy licznik pokazuje 50km/h to faktycznie samochód jedzie 45km/h, gdy licznik pokazuje 100km/h to faktycznie jedzie 93km/h.

Mnie to wkurza, bo wolałbym, żeby pokazywana była faktyczna prędkość, a nie zakłamana. Da się to jakoś zmienić czy po prostu tak musi być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fred77 napisał:

W Note, który posiadamy też zaniża i to mocno. Gdy licznik pokazuje 50km/h to faktycznie samochód jedzie 45km/h, gdy licznik pokazuje 100km/h to faktycznie jedzie 93km/h.

Mnie to wkurza, bo wolałbym, żeby pokazywana była faktyczna prędkość, a nie zakłamana. Da się to jakoś zmienić czy po prostu tak musi być?

Nic z tym nie zrobisz - wszystkie auta tak mają. Jedynie zewnętrzna navi z odczytem prędkości wg. GPS pokaże Ci realną prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest wymóg określony przepisami, że prędkościomierz zawyża wskazania. Inaczej auto nie dostanie homologacji.

Jest to określone specjalnym wzorem:

0 ≤ V1 – V2  ≤ (V2/10) + 4 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzory, homologacje swoją drogą. Pytam, bo może dałoby się poprzez podpięcie do programu diagnostycznego skorygować to tak żeby wskazania były realne.

Tak sobie dumam. Ale jeżeli się nie da to trudno. Co nie oznacza, że dalej mnie to wkurza i jak dla mnie jest to nielogiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fred77 napisał:

Tak sobie dumam. Ale jeżeli się nie da to trudno. Co nie oznacza, że dalej mnie to wkurza i jak dla mnie jest to nielogiczne.

... a później się dziwisz, że przysłali Ci fotkę z fotoradaru z naliczeniem za przekroczenie do 20 km/h na S-ce, kiedy w realu miałeś na liczniku +30 :emot060:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Andrzej G napisał:

... a później się dziwisz, że przysłali Ci fotkę z fotoradaru z naliczeniem za przekroczenie do 20 km/h na S-ce, kiedy w realu miałeś na liczniku +30 :emot060:

Nie mam tego problemu, bo od bardzo dawna nauczyłem się jeździć zgodnie z ograniczeniami. Poza tym skoro widziałbym, że licznik wskazuje daną prędkość to wiedziałbym, że jest ona realna, a nie zawyżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy nie biorą pod uwagę jednostek które trzymają się dokładnie zasad ograniczeń prędkości.

Wszystko się bierze z tego, że są kraje gdzie przekroczenie prędkości o 5km skutkuje już wysokim mandatem. Co by było gdy przy takich przekroczeniach dochodziło by do dyskusji między policją a kierującym ile to kilometrów on miał na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2020 o 07:34, Czech napisał:

Przepisy nie biorą pod uwagę jednostek które trzymają się dokładnie zasad ograniczeń prędkości.

Wszystko się bierze z tego, że są kraje gdzie przekroczenie prędkości o 5km skutkuje już wysokim mandatem. Co by było gdy przy takich przekroczeniach dochodziło by do dyskusji między policją a kierującym ile to kilometrów on miał na liczniku.

Skoro  prędkościomierz byłby bardzo dokładny to jeżdżono by tak żeby nie przekraczać danej realnej prędkości. Gdyby od początku tak było to ludzie by się po prostu nauczyli.

A teraz gdy chcę jechać naszym Note 50km/h to muszę jechać licznikowo 55km/h, gdy chcę jechać 100km/h to licznik musi wskazywać 107km/h, a gdy chcę jechać po autostradzie 140km/h to licznik musi wskazywać 149km/h.

Według mnie to jest zwyczajnie nielogiczne i właśnie dlatego zastanawiałem się czy istnieje jakiś serwisowy sposób na urealnienie wskazań prędkościomierza. Podobnie jak można w różnych pojazdach zmieniać sposób świecenia świateł, włączania lub wyłączania systemu start/stop, wyłączać ogranicznik prędkości itp., to myślę, że może dałoby się skorygować wskazania prędkościomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzesz opony i się zbliży do realnej prędkości na zegarze. Ja tam wolę jak pokazuje więcej, wtedy bardziej się pilnuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...