Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przymierzem sie do zakupu QQ 1.3 140 KM


piotr60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zakupu QQ  z silnikiem 1.3 140 koni.rocznik 2018/19

Na forum poczytałem o problemie z ładowaniem akumulatora i stukami z kolumny kierowniczej. Może ktoś wie czy problem z akumulatorem nadal występuje , jak go zdiagnozować podczas oględzin auta  przed zakupem ?

Ile kosztuje naprawa ,lub regeneracja , lub kupno nowej kolumny kierowniczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu martwić się na zapas. Samochody z rocznika, który Ciebie interesuje powinny być na pełnej gwarancji producenta. Akumulator - nawet jak skończy się po jej upływie to jego wymiana nie powinna powalać kosztem. Podoba Ci się - kup i ciesz się jazdą. Nie czytaj forum , bo osiwiejesz:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, piotr60 napisał:

Przymierzam sie do zakupu QQ  z silnikiem 1.3 140 koni.rocznik 2018/19

Na forum poczytałem o problemie z ładowaniem akumulatora i stukami z kolumny kierowniczej. Może ktoś wie czy problem z akumulatorem nadal występuje , jak go zdiagnozować podczas oględzin auta  przed zakupem ?

Ile kosztuje naprawa ,lub regeneracja , lub kupno nowej kolumny kierowniczej?

Pytasz o nowe auto,a wyciągasz problemy w większości aut od 2-5 lat.Nie chcę wyrokować ,ale temat stukającej kolumny był wałkowany wiele razy w NOTE,w Qashqaiu przewinął się może dwa-trzy razy.Akumulator? Jak iest pod maską FIAAM to w ciągu 3 lat wymiana na gwarancji.Inne żyją dłużej.To wszystko.Kupuj i ciesz się jazdą.Przypadki awarii,drobnych usterek,to nie jest tylko domena Nissana,wierz mi w innych jest gorzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o akumulator , bo będę dużo jeździł. Nie chciałbym 3tys kilometrów od domu stojąc na autostradzie , zastanawiać sie   gdzie szukać dealera Nissana, żeby  na gwarancji wymienił baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto z tego dokładnie okresu - wyprodukowany w 2018, wyjechał na drogi w 2019, żadnego z ewentualnych problemów, które opisałeś nie doświadczyłem. Jeżeli tylko auto nie miało jakiegoś większego dzwona, to powinno się fajnie prowadzić i dawać przyjemność z jazdy, bo to jest prawie nowe auto.

Pewnie, że coś się może zepsuć , ale zastanawianie się, czy ma jakieś słabe punkty i co może paść nic ci nie da i w niczym nie pomoże,a tylko psychicznie zmęczy

Edytowane przez Jumar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychikę mam zdrową , w końcu to tylko samochód, rzecz przydatna , ale nie najważniejsza w życiu.

Jumar ile nakręciłeś kilometrów od zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2020 o 22:02, piotr60 napisał:

Zapytałem o akumulator , bo będę dużo jeździł. Nie chciałbym 3tys kilometrów od domu stojąc na autostradzie , zastanawiać sie   gdzie szukać dealera Nissana, żeby  na gwarancji wymienił baterię.

Nie musisz się zastanawiać, w takim przypadku wyciągasz telefon - memory, five , Siara i wszystko jasne. Przyjeżdża assistance od Nissana , wrzuca samochód na lawetę, Ciebie zaprasza do środka i zawozi pod drzwi dealera. Tam dwie opcje:

a) naprawa na miejscu (czyli wymiana aku)

b) samochód zastępczy i kontynuacja podróży

Wprawdzie odrobinę stresu jest ale rozwiązanie bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę w Macedoni  i Albani  też przyjedzie serwis ??

Nie ma sposobu żeby zdiagnozować od czego te akumulatory sie rozładowują??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tych krajach są dilerzy Nissana to powinien przyjechać asistance Nissana. Jednak niezależnie od tego dobrze jest mieć wykupione asistance przy normalnym ubezpieczeniu, też pomogą. Również przed wyjazdem w Polsce możesz podjechać do serwisu, żeby sprawdzili akumulator. Mam auto z tego okresy który Ciebie interesuje. Nic się nie dzieje, a mam dodatkowo obciążone aku podwójnym rejestratorem jazdy.

Przy tak czarnych myślach jak Twoje, nikt by nie wyjeżdżał za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotr60 napisał:

Jak będę w Macedoni  i Albani  też przyjedzie serwis ??

Nie ma sposobu żeby zdiagnozować od czego te akumulatory sie rozładowują??

W Albanii masz serwis Mercedesa i o dziwo sieć sklepów.Na pewno pomogą w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich obawach o aku to ja bym zapasowy kupił, serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. To tylko samochód, kupa metalu i plastiku na gumach. Zepsuć się może wszystko i wszędzie. Gwarancja Nissana i assistance działa na terenie Macedonii. Jeżeli chodzi o Albanię , jak kolega wyżej napisał - przy zakupie samochodu ubezpieczasz go. Wszystkie poważne firmy ubezpieczeniowe dają w pakiecie do nowych samochodów assistance, które w swoim zakresie obejmuje pomoc w przypadku awarii akumulatora. Owszem , w Albanii zapłacisz za aku , ale pomoc uzyskasz za darmo. 

Ładownie w Nissanie nie jest "optymalne", rzekłbym nawet do bani. Większość problemów wynikało jednak z badziewnych akumulatorów firmy FIAMM. Jak Jacko wspomniał - inne trzymają trochę dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy napisali - kupuj QQ jak Ci się podoba, zatankuj i jedź na urlop. Problem z akumulatorem wynika w głównej mierze z działania systemu START | STOP. Jak sobie z tym poradzić znajdziesz na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/25/2020 at 5:36 AM, piotr60 said:

Psychikę mam zdrową , w końcu to tylko samochód, rzecz przydatna , ale nie najważniejsza w życiu.

Jumar ile nakręciłeś kilometrów od zakupu?

w tym  tygodniu stukneło mi 20 000km od marca 2019, wiec tak bardzo standardowo jest użytkowany,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśłi chodzi o aku to zrobiłem swoim 60000 tys km i nic sie nie dzieje (auto mam z lutego 2019)

Stuków z okolic kolumny także nie uświadczyłem  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem na serwisie w ASO.

N-conecta 2018 rok pierwsza rejestracja 03- 2019 , przebieg 12000 km

Świeci mi się pomarańczowa kontrolka z wykrzyknikiem i jest komunikat niestety po angielsku coś tam o systemie, chodzi o awaryjne hamowanie, rozpoznawanie znaków i ostrzeganie przed niezmierzonym zmiano pasa ruchu. 

Diagnoza: awaria kamery przedniej, czekam aż sprowadzą i na gwarancji mi wymienią, poz tym autko spisuje się świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wygląda to tak jak na moich zdjęciach, bo jeśli tak to zdycha akumulator u mnie po wymianie na nowy od roku spokój. 

Pozdrawiam 

20191019_172442.jpg

20191019_172443.jpg

20191019_172446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...