Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 1.3 zużycie paliwa


piotr60

Rekomendowane odpowiedzi

QQ którego mam zamiar kupić ,(1.3 140KM ), będe dużo jeździł na autostradach , jakie jest zużycie paliwa przy stałej prędkości 150km/h  ?

Testowałem auto przed zakupem ,ale niestety nie miałem okazji pojeździć autostradą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedzi zgodne z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość jazdy mam w mieście, średnie spalanie jest na poziomie 8,0l/100km. Zasięg jaki pokazuje komputer po zatankowaniu do pełna to ok  740km. Ostatnio przejechałem ok 1000km po niemieckich autostradach z prędkością 130-140km/h. Komputer pokazywał spalanie na poziomie 6,4l/100km, oraz zasięg ok 940km. Moja wersja ma 160KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.3 automat 160KM i średnia u mnie, gdzie praktycznie 90% jazdy to miasto wynosi 8.85l/100km. Szczegóły w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.3 140KM manual,  Kraków, średnio 9l/100km jeżdząc na krótkich dystansach po mieście.Jak korki to zwykle 10l i to przy dość lekkiej nodze.

Silnik ten jest też bardzo czuły na ukształtowanie terenu - mieszkam pod Krakowem na lekkiej górce, terenie powyżej niecki w której położony jest Kraków. Jak jadę do Krakowa to spalanie pokazuje w okolicach 7-7.5 a na tej samej trasie w druga stronę już najcześciej 9-9.5, dystans ten sam w obie ok 5-7 km.

W poprzednim samochodzie miałem diesla i na nim nie robiło to aż takiej różnicy w którą stronę jadę.

Tak czy inaczej przy tym silniku wystarczy pojechać, gdzieś gdzie jest płasko i amplituda gwałtownie się spłaszcza,

PS autostrada 150km/h = 8.6l przy jezdzie na tempomacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie 1.3 ma spalanie jak 1.6 Dig-t

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1.3 140KM manual,  zużycie liczone po ilości zatankowanego paliwa  7,5 do 7,7 l/100 km ,  6  razy trasa po  480 km (   w tym  autostrada   A4  410 km ) . 2 osoby , mały bagaż. Jak była możliwość  to  160- 180 km/h się jechało. Wg mnie spalanie  OK.  Miałem 2 Q-ki z silnikiem 1.2 i zużywały około 2 litrów więcej i  tak szybko i dynamicznie to nie dało się nimi jechać, a silnikiem 1.3 to już jest konkret  szczególnie przy wyprzedzaniu . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...