Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

akcja naprawcza Nissan


Miro54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czy macie może wiedzę na temat akcji naprawczej Nissana polegającej na wymianie wadliwej osłony rozrządu. Od pewnego czasu miałem tam niewielki wyciek, który nie skutkował kapaniem oleju na podłoże. Ale od jakiegoś tygodnia zaczęło już kapać tak, że na posadzce w garażu pojawiały się plamki. Mechanik powiedział, że to przeciek na osłonie rozrządu. W międzyczasie ktoś powiedział mi, że słyszał o tym, że Nissan przeprowadzał akcję wymiany tych osłon ze względu na ich wadliwość. Posiadam t 32 z 2016 roku 1,6 DCI. Może ktoś miał podobnie i ma większą wiedzę w tym temacie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie zadzwonisz do kilku serwisów,lub najlepiej do centrali Nissana w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem uszczelnianą obudowę rozrządu  jakieś 2 lata temu znaleźli zapocenie na 1 przeglądzie. Teraz na 3 przeglądzie znowu cieknie. Będą uszczelniać w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez olej kapie ale na osłonę zamocowaną pod silnikiem...Rocznik 2016...Jutro dzwonie do serwisu pod Legnicą .Dam info co wyszło z tej rozmowy...

Edytowane przez treser20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan to uznaje w ramach gwarancji, ale co z tego jak później jest to samo :D, a wystarczy w jednym miejscu dać przy składaniu kapkę silikonu i problem z głowy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem wczoraj do serwisu...Istna przeginka...Za usunięcie przyczyny wycieku zawołali 1300 złotych....za co ja sie pytam???Wiecie dokładnie jakie części wchodza by usunąc przyczyny wycieku???Czy wystarczy tylko uzyc odpowiedniego silikonu???Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam Dariusz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie akcje naprawcze są zgłaszane do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tam można wyszukać wg VIN

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z serwisem w Kaliszu (Nissan Polody) i gość powiedział mi, że oni robią to za 650 zł i że jest to normalna przypadłość tych silników. W ramach tej naprawy demontują pokrywę, czyszczą ze starego silikonu, nakładają nowy i ponownie montują. Wymieniają też uszczelniacz osi koła pasowego. Trwa to 2 dni, bo silikon musi wyschnąć. Czyli nowej osłony nie zakładają.W związku z tym, że miałem wyjazd wakacyjny zrobiłem chamską naprawę. Odtłuściłem cały dół tej pokrywy i na łączu wysmarowałem ją uszczelniaczem dekarskim (taki mi został po remoncie dachu). Odczekałem 2 dni i pojechałem w świat. Przez 4 dni zrobiłem ponad 850 km i jak na razie jest sucho i czysto. I dopóki nie zacznie kapać, to nie tykam tematu. Mam niestety obawy, że sama wymiana silikonu bez wymiany pokrywy może nic nie dać. Temat jest rozwojowy i zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2020 o 18:39, JackSet napisał:

wszystkie akcje naprawcze są zgłaszane do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tam można wyszukać wg VIN

Przeszukałem strony UOKiK i nijak nie mogę znaleźć działu o którym piszesz dot. wyszukiwania akcji serwisowych wg. VIN.
Można prosić o jakiś bezpośredni link ?

Edit.

Jednak znalazłem https://www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php?tag=Nissan  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

sprawdziłeś daty tych wzmianek o akcjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak, sprawdziłem. Nie wszyscy mają auta od nowości by o tym wiedzieć - czasem trafi się ktoś nowy na forum, jak ja i może być to istotna informacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 1.08.2023 o 07:11, BEJO1978 napisał:

Tak, sprawdziłem. Nie wszyscy mają auta od nowości by o tym wiedzieć - czasem trafi się ktoś nowy na forum, jak ja i może być to istotna informacja...

Tutaj się zgadzam, ja przykładowo wczoraj właśnie dostałem "wyrok" wyrok wycieku z pokrywy, ale niestety akcje naprawcze nie łapią mnie, a koszt w serwisie w Poznaniu to ok. 2-2.5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...